reklama
reklama
14:56

Prokurátor navrhl soudu, aby potrestal nejméně třináctiletým vězením a propadnutím majetku bývalého šéfa elitní složky slovenské prokuratury Dušana Kováčika, který je obžalován z korupce, zneužití pravomocí a z dalších trestných činů. (ČTK)

14:34

Češi během letošního léta cestovali do zahraničí více než vloni. Nejoblíbenější destinací bylo tradičně Chorvatsko, kam podle tamních úřadů zamířilo přes 750 tisíc Čechů. Je to téměř tolik, jako před vypuknutím pandemie koronaviru. (ČTK)

14:13

Sklizeň jablek v České republice bude letos podprůměrná na úrovni 111 535 tun. V porovnání s loňskou sklizní by měla klesnout o pět procent. Naopak sklizeň hrušek by měla meziročně vzrůst o 21 procent na téměř 7000 tun, a být tak nejvyšší za posledních šest let. (ČTK)

13:56
13:33

Od pondělí se ztíží neočkovaným lidem návrat do ČR z Lotyšska, Rumunska a San Marina, lehčí naopak bude z Islandu, Portugalska a Baleárských ostrovů. (ČTK)

13:06

Maloobchodní tržby v Británii se v srpnu nečekaně snížily, a to o 0,9 procenta. Oznámil to dnes britský statistický úřad, který pokles vysvětluje přesunem výdajů v supermarketech ve prospěch restaurací, pro něž nedávno skončila protipandemická omezení. (ČTK)

12:45

Sněmovna zatím nedořešila spor o uznávání testu na protilátky proti covidu-19 jako možnosti prokazování bezinfekčnosti. Debatu, kterou vyostřily osobní útoky mezi poslanci, dnes dolní komora po vymezené hodině přerušila na neurčito. Není zřejmé, zda se ji podaří do říjnových voleb dokončit. (ČTK)

12:24
12:03

Bývalý prezident Václav Klaus dnes krátce před 11:00 odjel z Ústřední vojenské nemocnice v Praze, kde byl od úterý kvůli potížím s vysokým tlakem. Čekajícím novinářům řekl, že se cítí dobře. Dodal, že nyní zamíří do Institutu Václava Klause. (ČTK)

11:42

Míra inflace v Evropské unii i v eurozóně v srpnu prudce vzrostla a dostala se na nejvyšší hodnotu za téměř deset let. V celé sedmadvacítce unijních zemí inflace vystoupila na 3,2 procenta z červencové hodnoty 2,5 procenta. (ČTK)

11:25

Australský premiér Scott Morrison v pátek řekl, že v červnu francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi naznačil možnost australského odstoupení od dohody o nákupu ponorek, kterou Austrálie v roce 2016 uzavřela s francouzskou firmou. Odmítl tak tvrzení Francie, že nebyla před zrušením zakázky varována, informuje agentura Reuters.

11:05
10:45

Česko je s 41 covidovými případy na 100 tisíc obyvatel za 14 dní třetí nejméně zasaženou zemí v Evropské unii, nejhůře je na tom nově Slovinsko. Česko má nyní nejméně mrtvých na obyvatele, kdy vykazuje 1,12 mrtvého na milion obyvatel za dva týdny. (ČTK)

10:25

Sněmovní komise k vyšetřování otravy řeky Bečvy z loňského září schválila dnes ráno téměř jednomyslně závěrečnou zprávu a požádala předsedu sněmovny o svolání mimořádné schůze. Novinářům to řekla předsedkyně komise Marie Pěnčíková (KSČM). Podle ní komise zprávu uvolní v pondělí po korekturách. (ČTK)

10:05

Ozonová díra nad jižní polokoulí je letos větší než obvykle a rozměry už přesahuje velikost Antarktidy. Uvedla to dnes evropská agentura pro sledování atmosféry Copernicus, podle níž se díra v ochranné vrstvě atmosféry výrazně zvětšila v posledním týdnu.

Výběr podle
Vladimíra Dubského , šéfeditora HN.cz

Piráti a STAN tvoří koalici. Jejich spolupráce ale nebude jednoduchá, což se ukazuje už nyní, kdy Pirát Michálek odstřelil snahu Starostů upravit pravidla majetkových přiznání komunálních politiků.

Čas obrousí hrany. Stará poučka možná dostane do nějakého toho vládního křesla i Okamurovo uskupení SPD. Andrej Babiš bude po volbách jen těžko hledat jiného spojence, proto vysoce postavení členové jeho hnutí pouští do světa věty jako: Za ty čtyři roky se SPD posunulo, je pro mě vhodným partnerem pro možné jednání.

Chystá se "zelený" průlom v oblasti, kde bychom to ještě nedávno nečekali. Pět českých firem se spojilo s kopřivnickou Tatrou a společně vyvíjí nákladní automobil na vodík.

Newsletter Sedmička
Burza
Index PX
0,527%
1295,161301,98
Trend
zobrazit celou burzu

Číslo pro tento den

150 procent.

O tolik podražil plyn od začátku roku, cena silové elektřiny se pak dostala na více než dvojnásobek.

Speciály HN
Partnerský obsah

Splňte si své sny na Technotrase

Advertorial Stát se na chvíli horníkem, strojvedoucím, hasičem, vojákem či námořníkem… Prozkoumat místa, kam běžně člověk nemůže. Nahlédnout do...
 

Nadčasový brus

Příjemný letní večer, posezení na terase a relax se sklenicí whisky − lákavá a v nadcházejících týdnech i snadno uskutečnitelná představa....
Art
 

Moje čtení: herec a režisér Jiří Mádl

Jiří Mádl je úspěšný herec, režisér a scenárista – a také velmi pozorný čtenář. Ve volných chvílích si čte knížky všeho druhu, a to v češtině,...
 

Filmové tipy

Aalto: Architektura emocí (Aalto, Finsko 2020) v kinech od 9. 9., distribuce Artcam Films Podmanivě natočený dokument přibližuje, jak přemýšlel...
reklama