Ruská biatlonová štafeta ve složení Světlana Slepcovová, Anna Bogalijová-Titovecová, Olga Medveďcevová a Olga Zajcevová suverénně vyhrála dnešní olympijský závod na 4x6 kilometrů a navázala na zisk zlatých medailí z Turína. Druhé skončily Francouzky, třetí dojely Němky. České kvarteto Veronika Vítková, Magda Rezlerová, Gabriela Soukalová a Zdenka Vejnarová obsadilo v konkurenci 19 zemí šestnácté místo.

Rusky se od úvodu držely společně s Francií a Německem v čele závodu. Rozhodující náskok si vytvořily na třetím úseku, kde střelecky selhala Francouzka Marie Dorinová, která musela po nepovedené položce vleže na dva trestné okruhy. Ruska Medveďcevová ujela Němce Martině Beckové a do závěrečných šesti kilometrů přivezla kolegyni Zajcevové pohodlný náskok tři čtvrtě minuty.

Zatímco o zlatu nebylo pochyb, o zbývající dva cenné kovy svedly biatlonistky dramatický souboj. Sandrine Baillyová vrátila Francouzky do hry o medaile, skvěle zvládla závěrečnou "stojku" a v posledním okruhu se přehnala přes unavenou Andreu Henkelovou. Němky, kterým chyběla trojnásobná medailistka z Vancouveru Magdalena Neunerová, dojely až třetí, což je jejich nejhorší olympijský výsledek.

České naděje na příznivé umístění pohasly na druhém úseku. Rezlerová naprosto vyhořela při poslední ráně vestoje, na kterou jí nestačily ani čtyři výstřely. Po trestném kole spadly Češky až na patnácté místo a po nezdarech Soukalové s Vejnarovou nakonec klesly ještě o jedno místo.

Ženy - štafeta na 4x6 km:
1. Rusko (Slepcovová, Bogalijová, Medveďcevová, Zajcevová) 1:09:36,3 (0 tr. okruhů), 2. Francie (Brunetová, Becaertová, Dorinová, Baillyová) -32,8 (2), 3. Německo (Wilhemová, Hauswaldová, Becková, Henkelová) -37,1 (0), 4. Norsko -57,8 (0), 5. Švédsko -1:10,9 (0), 6. Ukrajina -1:31,9 (0), 7. Bělorusko -1:57,7 (0), 8. Slovinsko -2:26,1 (0), 9. Čína -2:40,6 (0), 10. Rumunsko -2:56,6 (0), ...16. Česko (Vítková, Rezlerová, Soukalová, Vejnarová) -5:01,2 (3).