Podle předsedy fotbalového svazu Ivana Haška forenzní audit dokázal, že při hospodaření minulého vedení ČMFS došlo v letech 2006 až 2009 k finanční ztrátě. Ušlé prostředky bude svaz vymáhat a příslušné funkcionáře pošle také k fotbalové disciplinární komisi. Mělo by se jednat hlavně o bývalé šéfy svazu Pavla Mokrého, Vlastimila Košťála, Jaromíra Vacka, Jiřího Kubíčka a generálního sekretáře Rudolfa Řepka.   

Tito lidé by se měli zodpovídat svazu i v rámci disciplinárnního řízení. Podnět k jeho zahájení už současný výkonný výbor podal.

Předseda ČMFS Ivan Hašek zárověň prohlásil, že všechny kauzy svaz dotáhne až do konce. Svaz si najme advokátní kancelář, která se bude zabývat problematickými kauzami. Pokud bude zjištěno naplnění trestního činu, ČMFS je připraveno podat trestní oznámení.  

Kolik peněz bude chtít svaz zpátky, Hašek neuvedl. "Půjde o částku v řádech milionů korun," uvedl pouze.  Podle auditu měl fotbal přijít v Košťálově éře o zhruba 45 milionů korun.

"ČMFS konstatuje, že činností bývalých statutárních orgánů 2006 - 2009 vznikla ztráta. Ztrátu budeme vymáhat všemi prostředky," přečetl Hašek v prohlášení. "Budeme se snažit o maximální rychlost. V některých případech totiž hrozí promlčení," doplnil Hašek.

Hašek odmítl špatné hospodaření označit za krádež. "Ztráta a krádež jsou dva různé pojmy. Jestliže se kradlo, budou za to konkrétní osoby pykat. Teď bych ale slovo 'kradl' ještě nepoužil," prohlásil Hašek.

V některých případech prý obě strany už našly společnou řeč, jak ztráty urovnat. "Nechci být zatím konkrétní, ale v některých kauzách dojde zřejmě k tomu, že nám partneři v budoucnu naši ztrátu vynahradí," uvedl místopředseda svazu Jindřich Rajchl s tím, že pro některé společnosti bude lepší mimosoudní narovnání než případná žaloba.

Rajchl se zastal bývalého předsedy Jana Obsta, u kterého audit upozorňoval na nezvykle vysoké odměny za poradenskou práci pro svaz při plánování stavby Národního stadionu. V té době už Obst nebyl představitelem ČMFS. "Je třeba být spravedlivý. V tomto případě šlo o součty měsíčních platů," uvedl Rajchl. Víc než jednotlivé kauzy mu prý na hospodaření minulého vedení vadilo, jak špatně byly kontrolovány svazové výdaje.

Hlavní sledované kauzy jsou prodej nemovitosti v pražské Kozí ulici, projekt Národního stadionu, prodej vstupenek na MS 2006, ME 2004 a 2008. Jde také o případ brněnského fotbalista Martina Suse, kterému má svaz vyplatit desetimilionové odškodné za omezení činnosti při přestupu do zahraničí kvůli nevydání mezinárodní transferkarty. Jde prý také o další případy v hospodaření marketinkové společnosti STES.