Liverpool FC. Tak slavný klub už v Praze dlouho nehrál. Fotbalisté Sparty, kteří se po sedmi letech probojovali do jarní vyřazovací fáze evropských pohárů, hostí vítěze Ligy mistrů z roku 2005 na Letné v rámci Evropské ligy.

Základní sestavy:
Sparta: Blažek - Kušnír, Řepka, Brabec, Pamič - Kerič, Abena, Matějovský, Vacek, Kadlec - Kweuke.
Liverpool: Reina - Johnson, Carragher, Kyrgiakos, Wilson - Maxi, Lucas, Meireles, Aurélio - N'Gog, Kuijt.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
21:03

Sparťané budou mít první poločas za zády své příznivce, Liverpool naopak stovky svých věrných.

21:04

1. minuta - Utkání bylo právě zahájeno.

21:05

2. minuta - Hosté si zatím přihrávají na své polovině.

21:07

4. minuta - Na jakýkoliv náznak šance zatím čekáme, míč na kopačkách mají zatím hráči Liverpooolu.

21:08

6. minuta - Sparťané se poprvé osmělili, jenže Paničovi se nepovedla klička a míč skončil v zámezí.

21:11

6. minuta - Kadlecův pokus z dálky znegoval pomezní sudí signalizací ofsajdu.

21:11

10. minuta - Hraje se převážně ve středu pole, na první nadějnou střelu zatím čekáme.

21:14

11. minuta - Slibnou příležitost Ngoga brzdí pomezní - ofsajd.

21:15

12. minuta - Ngog na hranici vápna přebíral balon, leč sparťnští obránci ho odzbrojili včas.

21:17

13. minuta - Kweuke na pravé straně vybídl ke střele Keriče, ale ten z nevýhodného úhlu přestřelil.

21:18

16. minuta - Pamičův střílený centr zleva byl odvrácen na roh.

21:20

16. minuta - Matějovský trefil po rohovém kopu odrážený míč, ale mířil vedle.

21:21

18. minuta - Pamič poprvé zaměstnal Reinu, jeho pokus  z levé strany ale nebyl příliš nebezpečný.

21:23

22. minuta - Liverpool zatím hraje dost opatrně, do útoku se nežene.

21:26

25. minuta - Poměrně slušně zaplněný letenský stadion sleduje zatím dosti nudnou podívanou. Ani jeden z týmů zatím nic kloudného nevymyslel.

21:30

28. minuta  Kušnír se skácel na hranici velkého vápna, ale píšťalka hlavního rozhočího správn mlčí. U balonu je opět Liverpool.

21:33

30. minuta - Matějovský se ze strany probíjel před Reinu, ten ho ale z velmi ostrého úhlu vykryl.

21:35

34. minuta - Liverpool zatím na Spartě nepředvedl vůbec nic. Jeho hráči se omezují na přihrávky ve středu pole.

21:39

35. minuta - Aktivní Pamič pálil po rychlé kombinaci nad.

21:40

36. minuta - Zatím největší šance zápasu - Matějovskému přiťukl na hraniici pokutového území balon, ale někdejší hráč Readingu napálil prvního bránícího hráče.

21:42

37. minuta - První střídání zápasu - Fabio Aurelia nahradil Joe Cole.

21:43

39. minuta - Tomáš Řepka i David Ngog dostávají za vzájemnou potyčku žlutou kartu. Zvláště domácímu stoperovi se verdikt vůbec nelíbí.

21:44

44. minuta - Na Meirelesův centr z rohového kopu nedokázal dosáhnout Kuijt.

21:49

4ř. minuta - První poločas je za námi. Mnoho fotbalové krásy diváci v Praze neviděli. Žádný z brankářů neměl mnoho práce.

22:05
46. minuta - Druhý poločas byl právě zahájen.
22:06

48. minuta - Fanoušci aglického celku vůbec nejsou slyšet. Přestože je jejich sektor na stadionu plný, vůbec nefandí.

22:09

52. minuta - Nuda, nuda, nuda. Na hřišti se vůbec nic neděje, hraje se daleko od obou branek.

22:14

55. minuta - Johnsnův centr z brankové čáry nalezl Blžek ve svých rukavicích.

22:16

59. minuta - Johnson znovu centroval z pravé strany, ale stejně jako předtím nikoho nenalezl.

22:20

61. minuta - Sparta se po delší době dostala dopředu, Vacek ale opět zpoza vápna trefil pouze obránce.

22:22

63. minuta - Kušnír prudce nastřelil míč do vápna, kde ho hlavou trefil mimo Kweuke.

22:23

64. minuta - Dnešní utkání sleduje 17 569 diváků.

22:24

65. minuta - Kerič dostal pěkně míč od Kweukeho, ale místo včasné přihrávky na Matějovského se nechal vytlačit do strany a bylo po šanci.

22:26

68. minuta - Vacek z přímého kopu trefil jen vprostřed brány stojícího Reinu.

22:29

70. minuta - Teď měli sparťané namále. Johnson se zpravé strany probil do výhodné střelecké pozice, ale šajtlí zprava jen o kousek minul Blažkovu vzdálenější tyč.

22:31

71. minuta - Sparta se po rohu Liverpoolu rychle dostala dopředu. Kadlec našel na středu Kweukeho, jenže ten vystřelil z těžké pozice vysoko nad.

22:32

73. minuta - Poprvé střídají i sparťané, Keriče nahradí Libor Sionko.

22:34

76. minuta - Obrovská šance domácí Sparty! Kweuke se po rohu z otočky dobře trefil, jenže jeho pokus skákající Reina vystihnul.

22:37

80. minuta - Sparta je aktivnější, postup dopředu se jí však daří prodrat jen těžko.

22:41

81. minuta - Žlutý kartonek vidí Joe Cole.

22:42

81. minuta - Z dálky to zkoušel Marek Matějovský, bránu ale kroucenou střelou netrefil.

22:43

83. minuta - Další střídání Angličanů - Ngoga nahrazuje defenzivní Slovák Škrtěl. Na toho domácí ultras hlasitě pískají.

22:44

85. minuta - Vacek se odhodlal ke střele z 30 metrů a jen o kousek se jeho pokus nevešel do brány plachtícího Reiny.

22:47

89. minuta - Trenér Chovanec znovu střídá a nahrazuje Kadlece Martinem Zemanem.

22:50

90. minuta - Nastavují se tři minuty.

22:52

90. minuta - Posledí střídání Sparty: odchází Matějovský, přichází Pekhart.

22:53

90. minuta - Je konec zápasu.

22:54

Sparta byla v zápase o trochu lepší, ale gólu se proti Liverpoolu přesto nedočkala. Angličané se na Letné téměř na nic nezmohli, největší šanci měl v 70. minutě obránce Johnson, který ze strany minul bránu.