Smyslem projektu je upozornit na bariéry ve veřejné dopravě města Prahy. Osobnosti českého byznysu, nejčastěji generální ředitelé, se budou postupně, po dobu dvou týdnů, vydávat ze svých domovů do ulic Prahy na mechanickém vozíku a budou se snažit dosáhnout svého obvyklého cíle – zaměstnání či místa schůzky. Do projektu jsou zapojeni například zástupci firem PricewaterhouseCoopers, Veolia Transport ČR a.s., Internet Mall a.s., Metrostav a.s., Raiffeisenbank a.s., MasterCard ČR či Business for Breakfast.
Mezi prvními, kteří se do ulic města Prahy vydali byl například prezident společnosti Metrostav a.s., Jiří Bělohlav, který ke své pondělní cestě říká: „Jsem sám se sebou spokojen, že jsem sebou říznul jenom jednou. Když jsem to trénoval, tak to bylo asi 5x. Uvědomil jsem si, jak každá maličká bariéra může způsobit, že se vozíčkáři nikam nedostanou. Až budeme stavět chodníky, dám si na to pozor.“
Erik Čipera, koordinátor projektu Jedeme v tom s vámi, kvituje s potěšením podporu právě od českých představitelů komerční a mediální sféry: „Je mi ctí přivítat v projektu Jedeme v tom s vámi osobnosti byznysu. Doufám, že vedení hlavního města Prahy uslyší hlas volající po intenzivnějším odstraňování bariér, hlas, který rezonuje napříč všemi vrstvami společnosti. Nejedná se totiž o nic menšího než o každodenní naplňování práva na možnost rovnocenného přístupu k participaci na životě společnosti pro všechny její členy. Moderní a citlivé město současnosti by mělo mít veřejnou dopravu kompletně přístupnou nebo se k této metě alespoň přibližovat. Čím dříve tomu tak bude i v Praze, tím lépe, profitovat z toho bude celá společnost. Problematika bariérovosti veřejného prostoru se totiž nedotýká pouze lidí se zdravotním postižením, ale v určité fázi života každého z nás. Můžeme se od narození do smrti vozit či nechat vozit automobilem, valná většina obyvatel Prahy však využívá veřejnou dopravu. Všem přístupné město je také jedním ze znaků vyspělosti společnosti, který vnímají návštěvníci ze zahraničí. Praha se přes zvýšené úsilí v posledních letech stále ještě nemůže chlubit svou přístupností, polovina veřejné dopravy je bariérová, což přináší cestujícím se sníženou možností pohybu značné komplikace.“
Od prosince 2007 si do dnešního dne svou cestu Prahou na vozíku vyzkoušelo více než 500 účastníků. Vedle veřejně známých osobností, např. Jiří Macháček, Táňa Fišerová, Michal Kocáb, Jaroslav Dušek, Daniel Hůlka, se do projektu zapojili i studenti Univerzity Karlovy či bývalý guvernér ČNB Zdeněk Tůma.

Na konci cesty, která se příliš neliší od těch, se kterými se denně potýkají tisíce vozíčkářů, rodičů s kočárky či seniorů, vstává z vozíku „nový člověk“ znalý reálného stavu bezbariérové přístupnosti veřejné dopravy a částečně i některých aspektů života lidí se zdravotním postižením. Občanské sdružení Asistence pevně věří, že i tato zkušenost pomůže bariéry rozpouštět nejen v Praze, ale i v dalších městech v České republiky.
-Les-