Před úterní závěrečnou etapou cyklistického závodu Tirreno-Adriatico drží Roman Kreuziger třetí místo. Předposlední etapu vyhrál v pondělí britský cyklista Mark Cavendish v hromadném dojezdu. Průběžné pořadí vede Kreuzigerův týmový kolega Alberto Contador, rozhodne závěrečná časovka.

Český závodník by umístění na stupních vítězů rád uhájil. "Prioritou je celkové vítězství Alberta, který k němu má slušně nakročeno. Ale když jsme tam takhle dva, pokusíme se naše současné postavení udržet nebo třeba ještě vylepšit," napsal po pondělní etapě Kreuziger na svém webu. "Uvidíme, jak to sedne. Časovku si ráno půjdeme projet, aby nás nic nezaskočilo," dodal.

Osmadvacetiletý Cavendish byl ve spurtu takřka bez konkurentů poté, co několik jeho soupeřů doplatilo na pád přibližně kilometr před cílem. S mírným odstupem druhý dojel jeho týmový kolega Alessandro Petacchi, jenž mu s dalšími jezdci Omega Pharma-Quick Step pomáhal rozjet závěrečný spurt. Třetí místo vybojoval Slovák Peter Sagan. "Etapa byla nakonec hrozně rychlá a moc sil se pošetřit nedalo," popsal pondělní jízdu Kreuziger.

Contador se po nedělní sólové jízdě, která ho vynesla do čela celkového pořadí, šetřil v hlavním pelotonu. V závěrečné časovce na 9,1 kilometru v San Benedettu del Tronto bude hájit náskok 2:08 minuty před druhým Kolumbijcem Nairem Quintanou z Movistaru. Kreuziger ztrácí 2:15 minuty.

Výsledky závodu Tirreno-Adriatico:

6. etapa (189 km): 1. Cavendish (Brit./Omega Pharma-Quick-Step) 4:16:15, 2. Petacchi (It./Omega Pharma-Quick-Step), 3. Sagan (SR/Cannondale), 4. Demare (Fr./FDJ.fr), 5. Hurel (Fr./Europcar), 6. Wagner (Něm./Belkin) všichni stejný čas, ...26. Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) -6.

Průběžné pořadí: 1. Contador (Šp./Tinkoff-Saxo) 25:17:51, 2. Quintana (Kol./Movistar) -2:08, 3. Kreuziger -2:15, 4. Arredondo (Kol./Trek) -2:39, 5. Péraud (Fr./AG2R) -2:40, 6. Nieve (Šp./Sky) -2:50.