Fotbalisté AC Milán ve druhém kole Ligy mistrů doma podlehli FC Curych 0:1. Senzační vítězství švýcarského týmu na San Siru dnes zařídil gólem finský obránce Hannu Tihinen.

Brankář Petr Čech si spravil náladu po víkendovém vyloučení v anglické Premier League a čistým kontem pomohl londýnské Chelsea k výhře 1:0 na hřišti kyperského Apoelu Nikósie.

Z vítězství se radovali i záložník Bordeaux Jaroslav Plašil a útočník Tomáš Necid, jehož CSKA Moskva porazil Besiktas Istanbul v sestavě s Tomášem Sivokem.

Tihinen šokoval San Siro v 10. minutě, kdy pohotovou patičkou usměrnil do sítě míč po rohovém kopu Milana Gajiče. Rozzlobený gólman Storari vyplísnil své spoluhráče, kteří vzápětí začali usilovat o vyrování, ale gól přes veškerou snahu nedali.

Ve dvou velkých šancích neuspěl ani nejlepší střelec v historii evropských pohárů Filippo Inzaghi, který v prvním kole skóroval dvakrát.

Tentokrát byl však permanentně v ofsajdu. Nový kouč AC Leonardo tak zažil zatím největší krach svého krátkého angažmá, během kterého se Milánu nedaří ani v domácí soutěži.

Džekův gól k bodům Wolfsburgu nepomohl

Apoel ve své premiéře v základní fázi soutěže před dvěma týdny senzačně remizoval 0:0 na hřišti Atlétika Madrid, ale proti Chelsea jeho obrana povolila už v 18. minutě, kdy poslal favorita do vedení Anelka.

Kyperský celek hlavně v polovině druhé půle několikrát zahrozil, ale hostující obrana v čele s Čechem všechny nebezpečné situace zažehnala. "Blues" stejně jako proti Portu vyhráli 1:0 a mají plný počet bodů.

V obou dosavadních utkáních zvítězil také Manchester United, ale proti Wolfsburgu se hodně nadřel a dokonce musel otáčet nepříznivé skóre.

Německého šampiona dostal krátce po příchodu z kabin do vedení hlavičkující kanonýr Džeko, za tři minuty srovnal po tečovaném přímém kopu Giggs. Rozhodnutí přinesla v 78. minutě Carrickova rána.

Ronaldo dvěma góly rozhodl o výhře nad Marseille

Další ze spolufavoritů soutěž Real Madrid potvrdil střeleckou formu ze španělské ligy a připravil svému bývalému hráči Morientesovi, který nyní obléká dres Marseille, hořký návrat na stadion Santiaga Bernabeua.

Olympique mezi 58. a 64. minutou inkasoval všechny tři góly a navíc přišel o vyloučeného Diawaru.

"Bílý balet" získal plný počet bodů a je s osmi brankami nejlépe střílejícím týmem soutěže. Polovinu z nich dal Ronaldo, který se proti francouzskému soupeři trefil dvakrát.

Jediný přímý souboj dvou Čechů dopadl lépe pro útočníka Necida, jehož CSKA Moskva porazil Sivokův Besiktas 2:1. Ruský celek získal po pěti porážkách v nejprestižnější soutěži po sobě první tři body a oživil naděje na postup.

Necid byl střídán v 64. minutě. Během duelu se několikrát dostal ke střele, ale branku pokaždé minul. Jeho protihráč Sivok odehrál celých 90 minut a v závěru si vysloužil žlutou kartu.

Juventus veze bod z Mnichova

Vítězství nakonec mohl oslavit i záložník Plašil. Jeho Bordeaux zlomilo odpor Maccabi Haifa až v 83. minutě, kdy se hlavou prosadil Ciani. V té době už český reprezentant seděl na lavičce, neboť 12 minut předtím střídal.

Bordeaux se díky bezbrankové remíze ve šlágru večera mezi Bayernem a Juventusem Turín, za který odehrál celý zápas bek Zdeněk Grygera, posunulo na postupovou druhou pozici.

Stejně dlouho jako milánský AC nenašlo v Lize mistrů přemožitele Atlético Madrid.

Tentokrát ale celek ze španělské metropole nezvládl závěr utkání v Portu, kde po dvou inkasovaných brankách v poslední čtvrthodině podlehl 0:2. Byl u toho i stoper Tomáš Ujfaluši.

Utkání základních skupin Ligy mistrů:

Skupina A:

Bayern Mnichov - Juventus Turín 0:0

Rozhodčí: Webb (Angl.).

Girondins Bordeaux - Maccabi Haifa 1:0 (0:0)

Branka: 83. Ciani. Rozhodčí: Braamhaar (Niz.). ČK: 88. Kajal (Haifa).

1.Bayern Mnichov21103:04
2.Girondins Bordeaux21102:14
3.Juventus Turín20201:12
4.Maccabi Haifa20020:40

Skupina B:

CSKA Moskva - Besiktas Istanbul 2:1 (1:0)

Branky: 7. Dzagojev, 61. Krasič - 90.+2 Dag. Rozhodčí: Mejuto González (Šp.). Diváci: 18.100.

Manchester United - VfL Wolfsburg 2:1 (0:0)

Branky: 59. Giggs, 78. Carrick - 56. Džeko. Rozhodčí: Kassai (Maď.).

1.Manchester United22003:16
2.Wolfsburg21014:33
3.CSKA Moskva21013:43
4.Besiktas Istanbul20021:30

Skupina C:

AC Milán - FC Curych 0:1 (0:1)

Branka: 10. Tihinen. Rozhodčí: Meyer (Něm.).

Real Madrid - Olympique Marseille 3:0 (0:0)

Branky: 58. a 64. Ronaldo, 61. Kaká z pen. Rozhodčí: Hansson (Švéd.). ČK: 60. Diawara (Marseille).