Souboj dvou bývalých českých reprezentantů a vicemistrů Evropy z roku 1996 uvidí v pondělí fanoušci v portugalské metropoli Lisabonu. V rámci charitativního exhibičního duelu, jehož výtěžek půjde na zemětřesením poničené Haiti, proti sobě nastoupí Pavel Nedvěd, který dostal pozvánku do výběru světa, a Karel Poborský. Šéf českobudějovického Dynama se představí v dresu domácí Benfiky Lisabon.

Poborského pozvala Benfica

"Takové pozvání se neodmítá. Jsem moc rád, že si na mě v mém bývalém klubu vzpomněli, a na zápas se moc těším. Navíc podpoříme dobrou věc, a to je vždy jen dobře," uvedl Poborský.

V Benfice strávil na přelomu tisíciletí tři roky a v klubu je stále velmi oblíbený. Je jediným bývalým fotbalistou, který by se měl v domácím týmu představit, jinak by měli nastoupit současní aktivní hráči.

Po Nedvědově boku Zidane, Davids či Kaká

Výběr světa budou vedle Nedvěda reprezentovat například Zinedine Zidane, Fabien Barthez, Fernando Hierro, Edgar Davids nebo brazilská hvězda Kaká, který nahradil krajana Ronalda.

"Je mi velkou ctí, že mohu v zápase nahradit takového fotbalistu, jakým Ronaldo je. Hrát budu s maximálním úsilím, abych podpořil dobrou věc a pomohl poničenému Haiti," uvedl hráč Realu Madrid. Duel bude řídit slavný italský sudí Pierluigi Collina.

Tradiční pomoc v boji proti chudobě 

Výtěžek z charitativního duelu, který spolupořádá Rozvojový program OSN, je každoročně věnován na projekty proti chudobě. Tentokrát fotbalisté pomohu ostrovnímu státu Haiti, který postihlo zničující zemětřesení. "Rádi bychom nejlepším možným způsobem maximálně pomohli všem, kteří byli touto katastrofou postiženi," uvedl jeden z vyslanců Rozvojového programu Zidane.

Související