Fotbalistům Arsenalu se příliš nepovedl vstup do osmifinále Ligy mistrů, když prohráli 1:2 v Portu.

Trenér Wenger měl se složením sestavy těžkou hlavu. V defenzivě mu kvůli zraněním chyběli brankář Almunia, stoper Gallas a defenzivní záložník Song. A projevilo se to. Už v 11. minutě si náhradní brankář Fabianski hloupě srazil do sítě Varelův centr ze strany.

Campbellův rozporuplný návrat

V 51. minutě zase veterán Campbell pokazil svůj návrat do mezinárodního fotbalu netaktickou malou domů Fabianskému. Míče se Campbell dotkl sice lehoučce, ale přeci jen. Brankář to možná neprostřehl, takže balon uchopil do rukou, načež sudí nařídil nepřímý volný kop uvnitř šestnáctky - domácí se rychle zmocnili míče a vsítili gól, který rozhodčí Hansson uznal...

To všechno krátce poté, co tentýž muž neposoudil na druhé straně penaltově vyhlížející zákrok na Rosického jako faul. Český záložník pobyl na hřišti necelých 70 minut a hlavně v první půli patřil mezi tahouny londýnského týmu.

V 18. minutě sehrál klíčovou roli u branky, kterou vsítil Arsenal. Rohový kop prodloužil Bendtner na druhou tyč, kde číhal právě Rosický. Ten se hlavou nepokusil o zakončení, ale posunul míč přímo před branku, odkud už ho snadno dostal do sítě Campbell.

Bayern nenavázal na bundesligovou jízdu

Fotbalisté Bayernu Mnichov těžko plnili roli velkého favorita a v prvním osmifinále Ligy mistrů doma porazili Fiorentinu 2:1. Německý klub zachránil v 89. minutě gól Miroslava Kloseho, jenž však dosáhl gólu z ofsajdu.

Bayern jen obtížně navazoval na své poslední brilantní výkony z Bundesligy, kde vyhrál už devět zápasů za sebou. Domácí se snažili útočit, ale jakoby mnichovské fotbalisty svazovala nervozita, často kazili jednoduché přihrávky, přicházeli o míče.

Fiorentina se naproti tomu pod vlivem posledních nepřesvědčivých výsledků a také toho, že hraje na hřišti soupeře, koncentrovala na precizní obranu.

Mixem všech těchto skutečností byl nikterak svižný fotbal s malým počtem šancí.

Bayern vedl jen přes přestávku

V nastaveném čase prvního poločasu byl však v pokutovém území sražen Ribéry a Arjen Robben nařízenou penaltu bezpečně proměnil. Bayern však o vedení přišel hned po přestávce. Fiorentina kopala rohový kop, míč se od nohy Stevana Jovetiče šťastně odrazil ke zcela volnému Peru Kroldrupovi, který pohotově vyrovnal.

Domácí museli přidat. Aktivitou tradičně hýřil zejména Robben. Jeho přihrávku skrz malé vápno ale nikdo nečekal a následně v 60. minutě pálil Nizozemec v dobré pozici vedle. Na druhé straně provětral pozornost Hanse - Jörga Butta pěknou střelou z pětadvaceti metrů Marco Marchionni.

Hektický závěr: Vyloučení a vítězný gól z ofsajdu

Tlaku Bayernu mohlo pomoci v 74. minutě vyloučení Massima Gobbiho, který loktem trefil Robben a viděl hned červenou kartu. "To červená nebyla, žlutá ano, ale červená ne," glosoval vyloučení Gobbiho na kanále SAT1 Franz Beckenbauer. Hra byla poté dost tvrdá a spíš než fotbalové momenty byly vidět ostré zákroky a žluté karty.

V 89. minutě spasil domácí ofsajdový gól Miroslava Kloseho. Robben zdálky vystřelil, Frey míč vyboxoval, Olič pak hlavičkou nahrával Klosemu, který stál evidentně v ofsajdu a hlavou strhl výhru na stranu domácích.

Osmifinále fotbalové Ligy mistrů - první zápasy:
Bayern Mnichov - Fiorentina 2:1 (1:0)

Branky: 45.+2 Robben z pen., 89. Klose - 50. Kröldrup. Rozhodčí: Övrebö (Nor.). ČK: 73. Gobbi (Fiorentina). Diváci: 66.000.

FC Porto - Arsenal 2:1 (1:1)
Branky: 11. Varela, 51. Falcao - 18. Campbell. Rozhodčí: Hansson (Švéd.).