Olomoucký funkcionář Jiří Kubíček podal návrh na zahájení disciplinárního řízení s šéfem Bohemians Praha Karlem Kaprem, který v březnu rozpoutal nejnovější korupční kauzu v českém fotbalu. Kapr se podle dnešního prohlášení místopředsedy představenstva Sigmy a předsedy Legislativní rady ČMFS dopustil vědomého veřejného znevážení jména fotbalu, jeho členů a funkcionářů i vědomé lži dotýkající se Kubíčka samotného.

Kapr: Za vším stojí Kubíček

O případu údajného podplácení v posledním kole minulého ročníku informoval 20. března jako první deník Aha!. Kapr tehdy oznámil, že olomoucký brankář Petr Drobisz nabídl a později také předal fotbalistům jeho týmu 300 000 korun za vítězství ve vzájemném utkání, které pomohlo Olomouci do Evropské ligy.

Kapr později naznačil, že za kauzou stojí Kubíček. Tím podle olomouckého funkcionáře zveřejnil lživé informace, které Kubíčka obviňují ze spáchání závažných konání včetně podezření ze spáchání trestné činnosti.

Disciplinárka předvolala i fotbalisty

Disciplinární komise ČMFS se kauzou zabývala už v minulém týdnu, kdy před jejími členy vypovídal Kapr a místopředseda Sigmy Josef Lébr. Druhé kolo se uskuteční v úterý a disciplinárka na jednání předvolala vedle Kapra i další údajné aktéry korupce - Drobisze a kvarteto současných či bývalých hráčů Bohemians Praha Romana Dobeše, Marka Kincla, Miroslava Obermajera a Davida Zoubka.

ctete-v-uternich-HN
Související