Fotbalisté Manchesteru United prohospodařili na Bayernu vítězství a po drtivém finiši Bayernu budou muset v odvetě za týden dotahovat jednogólové manko. Kanonýr Wayne Rooney sice hned po úvodním rohu poslal favorita do vedení, ale to bylo ze strany Reds vše.

Houževnatý Bayern ve druhém poločase pronikal do obrany Manchesteru stále drzeji, vyrovnání mu ale přinesla hned dvojitá hrubka United. Nejdříve Gary Neville zahrál nesmyslně rukou a Wayne Rooney v chatrné zdi při následujícím trestném kopu tečoval střelu Ribéryho za Van der Sara.

Manchester vzápětí mohl rozhodnout, ale Vidič po rohu trefil hlavou jen břevno. A závěr patři Bayernu. Gólman Manchesteru nejdříve fantasticky chytil střelu Goméze, ale na ránu Oliče z nastavení už nestačil. Německý velkoklub tak United oplatil senzační obrat z finále Ligy mistrů v roce 1999.  Trenéru Fergusonovi přidělal vrásky také kulhající Wayne Rooney, který opustil hřiště opřený o týmové doktory.

Lyon je blíže postupu

Jaroslav Plašil nescházel v sestavě Bordeaux, které o svou postupovou šanci bojovalo ve „francouzském derby“ v Lyonu. Na první gól domácích rychle odpovědělo vyrovnáním, Lyon však skóre nakonec posunul až na 3:1.

Už v desáté minutě domácí Cissokho vrátil do vápna odražený míč a Bodmerovu střelu poslal argentinský kanonýr Lisandro tečí do sítě. Odpověď vedoucího celku francouzské ligy Bordeaux byla ale rychlá. Za čtyři minuty si na Gourcuffův centr naskočil Šamach a svou čtvrtou trefou v soutěži vyrovnal.

Po půlhodině hry Šamach hlavičkoval těsně vedle, načež šli do vedení podruhé domácí. Po chybě Trémoulinase se dostal ke střele Bastos a přesnou ranou nedal Carrassovi šanci.

Lyon, který ve čtvrtfinále senzačně vyřadil hvězdný Real Madrid, se ve druhém poločase hlavně bránil. Hosté měli převahu, více stříleli, ale nakonec sami inkasovali. V 76. minutě Cissokhova střela zasáhla padajícího Chalmého do ruky a rozhodčí nařídil penaltu, kterou Lisandro bezpečně proměnil.

Olympique Lyon - Bordeaux 3:1 (2:1)  Branky: 10. a 77. z pen. Lisandro, 32. Bastos - 14. Šamach. Rozhodčí: Brych (Něm.). Diváci: 40.500.

Sestřih zápasu Lyon - Bordeaux

Bayern Mnichov - Manchester United 2:1 (0:1) Branka: 77. Ribéry, 90.+2 Olič - 2. Rooney. Rozhodčí: De Bleeckere (Belg.). Diváci: 60 000.