Celek z hlavního města navázal na čtyři předchozí vítězství a v domácím prostředí v neděli zdolal zásluhou Vučiniče a Cassettiho 2:1.

Díky sobotnímu zaváhání dosud vedoucího Internazionale, který deset minut před koncem ztratil vedení ve Fiorentině, se tak navzdory pokaženému začátku sezóny se tak klub s vlkem ve znaku posouvá do čela Seria A. Třetí zůstává milánské AC.

Interu, který vedl ligu téměř celou sezonu, se v poslední době na domácí sezoně příliš nedaří, a to zejména venku. V posledních šesti utkáních na půdě soupeře dokázali brát tři body pouze jedinkrát.

Blízko výhře měli sice ve Fiorentině, kde se jim podařilo otočit průběh zápasu ve svůj prospěch, jenže v 82. minutě, minutu po získání vedení, opět kapitulovali a museli se tak spokojit pouze s bodem.

To Řím, který v lize naposledy prohrál na konci října, potvrdil skvělou formu a doma díky dvěma brzkým trefám zdolal outsidera z Bergama. "Je to senzace. Doufám, že budeme v nastoleném tempu pokračovat," rozplýval se po zápase střelec první brnaky Vučinič.

Čtyřbodovou ztrátu na vedoucí pozici má druhý milánský klub. AC, které nastoupilo opět bez Marka Jankulovského, už poněkolikáté v sezoně nevyužilo domácí prostředí, když s Catánií pouze plichtilo 2:2. Alespoň bod přitom rossoneri zachraňovali až v druhém poločase, kdy dvěmi brankami zabránil fiasku Borriello. Závěrečný tlak už domácím nebyl k ničemu.

Italská fotbalová liga - 33. kolo:
AC Milán - Catania 2:2 (48. a 80. Borriello - 12. Maxi Lopéz, 43. Ricchiuti), AS Řím - Bergamo 2:1 (12. Vučinič, 27. Cassetti - 53. Tiribocchi), Boloňa - Lazio Řím 2:3 (12. Guana, 16. Portanova - 44. Mauri, 63. Dias, 68. Rocchi), Juventus Turín - Cagliari 1:0 (35. Chiellini), Livorno - Udine 0:2 (8. Sanchéz, 35. Di Natale), Palermo - Chievo 3:1 (39. z pen. a 53. Miccolli, 28. Pastore - 18. De Paula), Siena - Bari 3:2 (17. a 62. Ghizzal, 66. Rosi - 13. Rivas, 21. Castillo),

20:45 Sampdoria Janov - FC Janov.