Fotbalisté Chelsea prohráli v 35. kole anglické ligy v londýnském derby s Tottenhamem na jeho hřišti 1:2 a zkomplikovali si cestu k titulu. Londýnský tým vede tabulku už jen o bod před Manchesterem United, který v městském derby porazil Manchester City na jeho stadionu 1:0 díky brance záložníka Paula Scholese z nastaveného času.

Domácí Tottenham začal aktivněji a po čtvrthodině vstřelil úvodní gól. Nejlepší střelec týmu Defoe potrestal z penalty Terryho ruku a připsal si osmnáctou branku v sezoně. Vedení domácích zdvojnásobil minutu před přestávkou velšský krajní záložník Bale, který zakončil individuální akci přesnou střelou k tyči.

V druhém poločase dominovali domácí, ale pozorný brankář Petr Čech předvedl několik dobrých zákroků. Další rána pro "Blues“ přišla v 67. minutě, kdy byl vyloučen za dvě žluté karty během tří minut kapitán Terry a předčasně ukončil svůj nepovedený večer.

Chelsea sice i v oslabení v třetí minutě nastaveného času snížila po Lampardově střele, ale na body už nedosáhla. Na stadionu White Hart Lane nevyhráli svěřenci trenéra Ancelottiho od srpna 2005. Naopak domácí, kteří zde ve středu porazili stejným výsledkem Arsenal, se vrátili na čtvrté místo, znamenající předkolo Ligy mistrů.

United derby rozhodli stejně jako na podzim v nastavení

V manchesterském derby si pětatřicetiletý veterán Scholes v třetí minutě nastavení naskočil na přesný Evrův centr a hlavičkou k tyči oslavil páteční roční prodloužení smlouvy s "Rudými ďábly". Domácí nebodovali po třech vyhraných zápasech za sebou a propadli se na páté místo za Tottenham.

United tak stejně jako v zářijovém sedmibrankovém duelu se City, v němž se stal hrdinou Owen, rozhodli o nejtěsnějším vítězství až v nastaveném čase. Shodou okolností byl u toho opět rozhodčí Martin Atkinson, který na podzim City naštval prodloužením duelu o šest minut, i když avizoval jen čtyři.

Původně měl dnešní duel pískat Steve Bennett. Ten se však nemohl vinou zastavení leteckého provozu nad Evropou kvůli sopečnému popelu dostat z Rumunska, kde byl na kurzu pro rozhodčí.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:

Manchester City - Manchester United 0:1 (90.+3 Scholes), Birmingham - Hull 0:0, Blackburn - Everton 2:3 (69. N'Zonzi, 81. Roberts - 4. Arteta z pen., 79. Yakubu, 90. Cahill), Fulham - Wolverhampton 0:0, Stoke - Bolton 1:2 (13. Kitson, 85. a 88. M. Taylor), Sunderland - Burnley 2:1 (25. Campbell, 41. Bent - 82. Thompson), Tottenham - Chelsea 2:1 (15. Defoe z pen., 44. Bale - 90.+3 Lampard).

1. Chelsea 35 24 5 6 86:32 77
2. Manchester United 35 24 4 7 78:27 76
3. Arsenal 34 22 5 7 76:36 71
4. Tottenham 34 19 7 8 62:34 64
5. Manchester City 34 17 11 6 69:42 62
6. Liverpool 34 16 8 10 54:33 56
7. Aston Villa 33 14 13 6 46:34 55
8. Everton 35 14 12 9 57:48 54