Sparta se na půdě středočeského celku, který dnešní odpoledne pojal jako oslavu založení klubu, dlouho rozkoukávala. Proti úporně bránícím domácím si nevypracovávala žádnou sérii šancí, ale hned první vážnější příležitost v 25. minutě proměnila: Sionko vrátil do sítě odražený míč po souboji Kweukeho s domácími stopery.

Mistrovský tým dorazil ke své pohárové premiéře v silném obsazení. Trenér Chovanec postrádal řadu hráčů, které povolali trenéři reprezentačních a juniorských výběrů, a tak se do hry dostala většina opor včetně Řepky, Sionka nebo Wilfrieda. Do branky se postavil Zítka a po krátkodobém přeřazení do rezervy dostal znovu šanci i Zeman.

Sparťané si nevypracovali rozhodující náskok a na úvod druhé půle málem nechali soupeře zápas zdramatizovat, jenže Zítka dvě domácí šance vychytal; pokaždé v nich měl prsty někdejší sparťanský útočník Svátek.

Téměř tři tisícovky diváků v ochozech se senzace nedočkaly: Letenští těsné vedení udrželi, sami přitom také zahodili tři velké možnosti ke zvýšení skóre.

V příštím kole ale čeká Spartu náročnější zkouška, jejím soupeřem bude druholigový Sokolov.

2. kolo Ondrášovka Cupu:

Marila Votice - Sparta Praha 0:1 (0:1)

Branka: 25. Sionko. Rozhodčí: Makovička. Diváci: 2900.

Sestavy
Votice: Mašín - Janů, Lizák, Faitl, Kwame - Lukeš (78. Budil), Viskup, Bareš, Walter (56. Horváth), Knobloch - Svátek (90. Pohorský)

Sparta: Zítka - Kladrubský (52. Hoheneder), Brabec, Řepka, Pamič - Sionko (65. Zeman), Vachoušek, Hejda, Kadlec - Wilfried, Kweuke (79. Vacek)

Související