Fotbalisté Borussie Dortmund porazili ve 23. kole německé ligy St. Pauli 2:0 a po dvou remízách opět naplno bodovali a upevnili si suvérenní vedení v soutěži. Skóre utkání otevřel ve 39. minutě nejlepší domácí střelec Lucas Barrios desátou ligovou trefou v sezoně, náskok pojistil čtyři minuty po přestávce vlastní brankou Ralph Gunesch.

V novém roce neporažený vestfálský celek má v neúplné tabulce třináctibodový náskok na druhý Bayern Mnichov, který se na druhé místo dostal díky lepšímu skóre před Leverkusen, který hraje zítra se Stuttgartem. Právě na hřišti Bayernu čeká Borussii v příštím kole zřejmě klíčové jarní utkání v boji o mistrovský titul.

Bayern uspěl v Mohuči

Jeho obhájce Bayern vyhrál na stadionu podzimního překvapení Mohuče 3:1 a zvítězil počtvrté z posledních pěti ligových zápasů. Domácí utrpěli desátou porážku v sezoně a z páté příčky se jim vzdaluje čelo tabulky.

Bavorský velkoklub díky brankám německých reprezentantů Bastiana Schweinsteigera, Thomase Müllera a Maria Gómeze vrátil soupeři zářijovou porážku ze svého stadionu. Nejlepší střelec soutěže Gómez si osmnáctým zásahem v sezoně upevnil vedení v tabulce střelců.

Polák: Tři zápasy, tři prohry

Wolfsburg je v krizi a předloňský mistr dnes prohrál 1:2 ve Freiburgu. Záložník Jan Polák tak asistoval i u třetí prohry Wolfsburgu po svém lednovém přestupu z bruselského Anderlechtu. Devětadvacetiletý reprezentant odehrál 80 minut zápasu.

Trápící se hosty, kteří v předchozích třech utkáních ani neskórovali, poslal do vedení ve 28. minutě Patrick Helmes. Těsně před přestávkou však nejprve vyrovnal Stefan Reisinger a v druhé půli výsledek otočil šestnáctým gólem v sezoně Senegalec Papiss Cissé. Wolfsburg nebodoval ani ve druhém utkání pod zastupujícím trenérem Pierrem Littbarským, z posledních 13 bundesligových zápasů jen jednou zvítězil a zůstává na patnácté pozici.

Další nováček Kaiserslautern prohrál v Hannoveru jasně 0:3 a ani v šestém utkání v roce 2011 se nedočkal výhry. V záloze hostů odehrál celé utkání Adam Hloušek, Jan Morávek odešel ze hřiště jedenáct minut před koncem. Jiří Bílek zůstal celý zápas na lavičce Kaiserslauternu.

Hamburk ovládl severoněmecké derby

Hamburk deklasoval v severoněmeckém derby Brémy 4:0 a na svém stadionu napravil zaváhání ze středeční dohrávky proti městskému rivalovi St. Pauli. Vysokou výhru, kterou podpořil dvěma góly Peruánec Paolo Guerrero, sledovali pouze z lavičky záložník David Jarolím a brankář Jaroslav Drobný.

V páteční předehrávce Norimberk porazil Frankfurt 3:0. Hosté nevstřelili gól už 543 minut, na jaře ještě neskórovali. Jejich čekání neukončil ani český útočník Martin Fenin, kterého trenér Michael Skibbe poslal na hřiště v 72. minutě za stavu 0:1.

Dlouho nerozhodný výsledek zlomil až v 67. minutě svým sedmým gólem v sezoně Julian Schieber, kterému chybou pomohl brankář Oka Nikolov. Těsně před koncem dorazili bezmocného soupeře, jemuž za nerozhodného stavu neuznal rozhodčí gól kvůli ofsajdu, Robert Mak a Almog Cohen.

Norimberk zvítězil počtvrté za sebou, což naposledy dokázal v roce 1989.

Německá fotbalová liga - 23. kolo:
Dortmund - St. Pauli 2:0 (39. Barrios, 49. vlastní Gunesch), Freiburg - Wolfsburg 2:1 (43. Reisinger, 69. Cissé - 28. Helmes), Hamburk - Brémy 4:0 (64. a 79. Guerrero, 42. Petrič, 86. Ben-Hatira), Hannover - Kaiserslautern 3:0 (17. a 57. Schlaudraff, 45. Abdellaoue), Hoffenheim - Kolín nad Rýnem 1:1 (48. vlastní Novakovič - 68. Mohamad), Mohuč - Bayern Mnichov 1:3 (83. Allagui - 9. Schweinsteiger, 50. Müller, 77. Gómez).

1. Dortmund 23 17 4 2 49:13 55
2. Bayern Mnichov 23 12 6 5 49:27 42
3. Leverkusen 22 12 6 4 44:30 42
4. Hannover 23 13 2 8 33:31 41
5. Mohuč 23 12 1 10 35:29 37
6. Freiburg 23 11 4 8 31:30 37
7. Hamburk 23 11 3 9 34:31 36
8. Norimberk 23 10 5 8 33:31 35