Fotbalisté Realu Madrid zvítězili ve 24. kole španělské ligy nad Levante 2:0 a přiblížili se z druhého místa na vedoucí Barcelonu na rozdíl dvou bodů. Katalánský celek však kolo dohrává v neděli domácím zápasem proti Bilbau.

Hráči "Bílého baletu“ jsou na domácím stadionu Santiaga Bernabeua v této sezoně neomylní. Zvítězili ve všech 12 ligových a celkem 19 soutěžních utkáních. Jejich trenér José Mourinho tak ve středu oslaví devět let bez domácí ligové prohry. Portugalský stratég na hřišti svého týmu naposledy nebodoval před 148 zápasy ještě na lavičce Porta v portugalské nejvyšší soutěži.

Skóre dnešního utkání otevřel v šesté minutě francouzský útočník Karim Benzema, který zblízka zakončil individuální akci Argentince Ángela Di Maríi. Tři minuty před přestávkou zdvojnásobil náskok portugalský stoper Ricardo Carvalho po standardní situaci svého krajana Cristiana Ronalda. Ten v druhém poločase svých dosavadních 24 ligových branek nerozšířil, přestože měl několik slibných příležitostí.

Real tak zvládl generálku na úterní úvodní osmifinále Ligy mistrů proti Lyonu. V šesti předchozích ročnících evropské soutěže skončil madridský velkoklub hned v prvním kole vyřazovací fáze.

Valencie doma bez branek remizovala s Gijónem a po nedělním programu La Ligy může přijít o nedávno vybojované třetí místo. O záchranu bojující hostující celek, který minulý týden ukončil šestnáctizápasovou vítěznou sérii Barcelony, tak obral o body dalšího favorita.