Dlouho, předlouho čekal kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický na soutěžní gól za Arsenal. Dnes se konečně dočkal. Rosický svým prvním gólem v sezoně však jen dopomohl "Kanonýrům" k remíze v osmifinále Anglického poháru na půdě třetiligového Leytonu. Zápas se tak bude opakovat, výhodu domácího stadionu bude mít ale Arsenal. Vítěz souboje poté vyzve Manchester United.

20. ledna 2010. To bylo datum, kdy se Rosický naposledy trefil za Arsenal - bylo to v lize proti Boltonu a Rosický přispěl k výhře 4:2. Letos Rosický skóroval poprvé až za reprezentaci v nedávném přátelském zápase v Chorvatsku. V dnešní pohárovém zápase, do něhož Arsenal nastoupil s řadou změn v základní sestavě oproti vítěznému duelu v Lize mistrů proti Barceloně, se Rosický prosadil v 53. minutě. Téměř z hranice velkého vápna trkl český reprezentační záložník do míče a skóroval.

Chvíli poté mohl slavit podruhé, ale ve velké šanci ztroskotal na domácím brankáři. Podobně si vedli i jeho spoluhráči a Arsenal za to v předposlední minutě pykal. Francouzský útočník Jonathan Téhoué se protáhl mezi dvěma obránci Arsenalu a střelou pod padajícím brankářem Almuniou zařídil opakování zápasu.

I kdyby se Leytonu nepovedlo v odvetě postoupit, zápas na půdě Arsenalu bude pro třetiligový tým velkou finanční vzpruhou díky podílu na televizních právech.