Dosáhnou fotbalisté Sparty na zázrak, nebo domácí Liverpool potvrdí roli papírové favorita? Od 19 hodin dává odpověď na tuto otázku odvetné utkání vyřazovací fáze Evropské ligy, v němž Liverpool hostí Spartu na svém slavném stadionu Anfield Road.

První utkání v Praze před týdnem skončilo bezbrankovou remízou. Liverpool potřebuje k postupu vyhrát jakýmkoliv výsledkem, Spartu by dál posunula výhra nebo remíza 1:1 a vyšší. V případě bezbrankového stavu po 90 minutách by šel zápas do prodloužení.

"Bude to válka," nechal se slyšet před utkáním sparťanský kapitán Tomáš Řepka. Sparta udělala oproti prvnímu vzájemnému duelu jednu změnu, místo Andreje Keriče nastoupí v základní sestavě Libor Sionko.

Liverpoolští se musí obejít bez hvězd Stevena Gerrarda a Andyho Carrolla.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
18:55

Dobrý podvečer, vítáme vás při sledování online přenosu ze zápasu Liverpool - Sparta.

18:55

Stadionem Anfield Road už zní slavná hymna domácí klubu You´ll never walk alone.

18:56

Sestavy:

Liverpool: Reina - Kelly, Kyrgiakos, Agger, Wilson - Cole, Poulsen, Lucas, Meireles, Kuijt - Ngog.

Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič - Sionko, Matějovský, Vacek, Abena, Kadlec - Kweuke.

18:59

1. minuta: Sparťané jako první rozehrávali, utkání začalo.

19:00

2. minuta: Pamič zahrál rukou v pokutovém území, rozhodčí naštěstí pro Spartu penaltu nepískl.

19:02

4. minuta: Sparťané se dostávali do nadějné šance, po dlouhém autu od Kušníra se do zakončení drali Kadlec a Sionko, ani jeden ale netrefil balon dobře.

19:05

5. minuta: Centr Colea trochu vystrašil Blažka, míč se otřel o břevno. Blažek bude vykopávat od branky.

19:06

7. minuta: Nákop Vacka končí v náručí Reiny. Brankář Liverpoolu dlouhým výhozem přes půl hřiště vysílal do útoku jednoho ze svých spoluhráčů, před ním včas zakročil Řepka a odehrál míč do autu.

19:07

9. minuta: Kelly odcentroval z pravé strany, Meireles pálil z voleje, ale mířil vysoko nad.

19:09

10. minuta: Po centru zprava hlavičkoval v pokutovém území domácích Sionko, ale nepřesně.

19:10

11. minuta: Další útočná snaha Liverpoolu končí ofsajdem Ngoga.

19:11

12. minuta: Kweuke sklepl míč pro Kadlece, ten si míč rychle zpracoval a vystřelil. Balon ale letěl nad Reinovu branku.

19:12

13. minuta: Kadlec zakončoval další sparťanský výpad, Reina jeho hlavičkový pokus v klidu zlikvidoval.

19:13

14. minuta: Agger zahrával přímý volný kop zhruba ze třiceti metrů. Střela mu vůbec nesedla a sparťanskou branku přeletěla o několik metrů.

19:14

16. minuta: Meirelesův centr do vápna sparťanská obrana bez potíží zpacifikovala.

19:16

17. minuta: Kyrgiakos si naskočil na balon z rohového kopu, Blažek jeho hlavičku vytěsnil mimo na další roh. Po něm zakončoval Agger, ale žádné ohrožení pro Blažkovu branku z toho nevyplynulo.

19:18

19. minuta: Liverpool opět hrozí po rohovém kopu. Tentokráte sparťanský gólman lapil míč po hlavičce Ngoga.

19:19

21. minuta: Joe Cole se procpal přes Kušníra k hlavičce po centru zprava, ale balon netrefil dobře.

19:21

22. minuta: Reina podskočil balon po rohu Vacka, Sionko s Kadlecem nestačili pohotově zasáhnout a Liverpoolští míč odklidili pryč. A naopak hned zahrozili sami. Opět po centru Kellyho z pravé strany pálil z voleje Meireles, v dobré palebné pozici ale mířil nad.

19:23

25. minuta: Rychlý útok Liverpoolu. Cole si na levé straně postrčil balon do středu a vypálil. Blažek jeho ránu moc dobře neviděl a míč jen vyrazil. Sparťané poté míč dostali pryč ze svého pokutového území.

19:26

28. minuta: Slibovaná ofenzivní smršť Liverpoolu zatím nepřišla, ani diváci na stadionu nejsou zatím moc hluční.

19:28

30. minuta: Kweuke výborně vybojoval míč, Sionko poté pronikal po levé straně, Kelly ho fauloval a dostal za to žlutou kartu. Následnou standardní situaci nezahrál Vacek ideálně, míč skončil mimo hřiště.

19:31

32. minuta: Pamič nedovoleně zastavil unikajícího Ngoga a také on vidí žlutou kartu.

19:31

34. minuta: Sparťané odebrali míč Poulsenovi a řítili se vpřed, Kweuke nakonec vyslal střelu z pětadvaceti metrů, ale trefil jen před sebou stojícího obránce domácích. Poulsen přitom stáhl za dres Matějovského a dostal žlutou kartu.

19:35

36. minuta: Kadlec pelášil po levé straně do rozhozené obrany domácích, nabíhali mu i dva jeho spoluhráči, ale mladý sparťan se rozhodl pro individuální akci a o míč přišel.

19:37

36. minuta: Liverpool bleskově zaútočil na druhé straně. Kuijt předložil míč Ngogovi, ten nevystřelil ve výhodné pozici nejpřesněji před odkrytou sparťanskou brankou. Blažek míč nakonec zkrotil.

19:39

37. minuta: Po tomto výpadu domácích musel být ošetřován Kušnír, vrátil se ale hned do hry.

19:40

42. minuta: Hned dva fauly od Liverpoolských najednou, míč má Sparta. Předtím dostal žlutou kartu sparťan Matějovský.

19:42

45. minuta: Sparťané to teď dobře sehráli. Matějovský rozehrál míč do strany na Kušníra, ten poslal míč do pokutového území domácích, kde bylo dostatek sparťanských hráčů, střela jednoho z nich však trefila obránci Liverpoolu.

19:46

45. minuta: Na druhé straně krásně vystřelil z pětadvaceti metrů Lucas, Blažkovu branku balon minul jen o decimetry.

19:48

45. minuta: Končí první poločas, Liverpool - Sparta zatím 0:0.

19:48

Liverpool o přestávce vystřídal - Carragher nahrazuje Kellyho.

20:02

46. minuta: Začal druhý poločas, rozehrávali fotbalisté Liverpoolu.

20:02

46. minuta: Kweuke se dostával do zakončení, před obráncem Liverpoolu nakonec vystřelil, jeho pokus ale postrádal razanci.

20:04

48. minuta: Ngog se prodíral středem hřiště, dostal se i do pokutového území, na poslední chvíli mu balon ukopl Kušnír.

20:05

49. minuta: Odražený míč doskákal k Meirelesovi, ten jej z první napálil směrem na Blažkovu branku, cíl ale nezasáhl.

20:07

51. minuta: Meireles poslal dlouhým pasem míč na Kuijta, ten pod sebe přihrával Ngogovi, ale jemu střela vůbec nesedla, míč se mu málem zamotal pod nohy.

20:09

53. minuta: Kyrgiakos fauloval Kweukeho dvacet metrů od Reinovy branky. K přímému kopu z této dobré pozice se postavil Matějovský, míč však poslal jen do červené zdi a jeho druhý pokus mířil opět do hráčů Liverpoolu.

20:12

57. minuta: Vackovi se roh vůbec nepovedl, Liverpoolští míč odvrátili. Sparťané ale balon rychle získali zpět, dopravili ho zpět k Vackovi, jeho centr se snesl na hlavu Abeny, ten hlavičkoval vedle.

20:15

59. minuta: Carragher vidí za faul žlutou kartu.

20:16

60. minuta: Na pravé straně chytře zakombinovali Vacek s Kušnírem, který nakonec adresoval prudký centr před branku domácích, Reina míč přilepil do svých rukavic.

20:18

61. minuta: Cole střílí ze střední vzdálenosti, Blažek v pokleku balon v pohodě sbírá.

20:19

64. minuta: Několik nebezpečných útoků teď vyprodukovali domácí, Sparta si s nimi poradila.

20:21

64. minuta: Žlutou kartu dostává Kweuke.

20:22

65. minuta: Liverpool podruhé střídá. Spearing nahrazuje Poulsena.

20:22

67. minuta: Závar před sparťanskou brankou, sparťané obětavě zasahují a nenechávají projít míč na Blažka. Především rána Kuijta vypadala nebezpečně, Kušnír ji ale zblokoval.

20:26

70. minuta: Připomněla se i Sparta, Sionko ale z těžké pozice už na míč ideálně nedosáhl.

20:28

73. minuta: Kuijt si obhodil Řepku, odcentroval, Cole ale na míč hlavou nedosáhl.

20:31

74. minuta: Sparta střídá. Podaný nahrazuje Sionka.

20:32

75. minuta: Meireles krásně narýsoval přihrávku na Ngoga, ten se už ale ocitl blízko před Blažkem, který vyrazil jeho pokus na roh.

20:33

76. minuta: Sparťanský kapitán Tomáš Řepka svými gesty dráždí domácí fanoušky na slavné tribuně The Kop.

20:34

78. minuta: Druhé střídání na straně Sparty. Pekhart jde na hřiště místo Abeny.

20:35

79. minuta: Ač teď hraje Liverpool bez jednoho hráče, dál Spartu tlačí. Wilson nabil Kuijtovi, jeho střelu z voleje kryje Blažek.

20:35

78. minuta: Kyrgiakos měl roztržené obočí a běžel do kabiny, aby mu byla rána zašita.

20:37

81. minuta: Kuijt hlavičkuje hodně vedle.

20:37

82. minuta: Sparta teď prověřila obranu domácích. Podaný s Pekhartem vybojovali roh. Z něj hlavičkuje Brabec mimo.

20:39

83. minuta: Kyrgiakos se vrátil na hřiště, hlavu má obvázanou červenou páskou. Naopak ze hřiště mizí zraněný Agger. Rozcvičuje se Škrtel.

20:41

85. minuta: A Škrtel už je na hřišti místo Aggera.

20:42

86. minuta: Liverpool dává gól. Z tlaku domácích rezultoval rohový kop, na něj si naskočil Kuijt a hlavičkou překonal Blažka.

20:43

87. minuta: Sparta se hned pokusila odpovědět. Pekhart střílel ale slabě, Reina míč v pohodě lapil.

20:45

89. minuta: Ngog se probíjel mezi Řepkou a Kušnírem, teatrálně upadl. Penalta to nebyla v žádném případě, Ngoga navíc chytla křeč.

20:47

90. minuta: Sparta střídá, Kerič nahrazuje Pamiče. Rozhodčí nastavuje tři minuty.

20:47

90. minuta: Matějovský ztratil míč a Liverpool vyrazil do rychlého brejku. Kuijt nacentroval na Colea, ten se prokličkoval do výhodné pozice, ale balon nakonec vypálil Ngog. Blažek jeho pokus zlikvidoval.

20:49

90. minuta: Lucas dostal žlutou kartu. Vacek nacentroval do pokutového území domácích, Liverpoolští míč odvrátili a Cole postupoval na bránu Blažka, ale těsně minul.

20:51

90. minuta: Zápas končí, Liverpool poráží Spartu 1:0 a postupuje do dalšího kola Evropské ligy.