Zasloužil se o to i gólman Petr Čech, který za bezbrankového stavu chytil nebezpečnou ránu Yayi Tourého. V závěru rozhodli zápas Luiz a Ramires. Chelsea tak ztrácí na vedoucí Manchester United devět bodů, má však zápas k dobru.

Čech se vyznamenal zejména v 6. minutě, kdy zneškodnil nebezpečnou ránu Tourého k tyči. Po nervózním začátku začala Chelsea soupeře přehrávat, na kýžený gól však čekala až do 79. minuty.

Stoper Luiz si naskočil na přímý kop Drogby a hlavou otevřel skóre. Navázal tak na svou trefu z duelu s druhým z manchesterských celků a na kontě už má dvě důležité branky. Zatím se vyplácí mnohem více než druhá z velkých lednových posil útočník Torres, který na gól stále čeká. Výhru v nastavení potvrdil Ramires po povedeném sólu.

V druhém dnešním utkání zvítězil Liverpool na půdě Sunderlandu 2:0, když mu pomohla kontroverzní penalta. Unikající Spearing byl zastaven faulem ještě před pokutovým územím, sudí však po poradě s asistentem nařídil penaltu a Kuijt otevřel skóre.

V závěru pak ještě přihrál na pojišťující gól Suárezovi. Kuijt se tak podepsal pod šest z posledních sedmi gólů Liverpoolu.

Výsledky Premier League – 30. kolo:

Sunderland – Liverpool 0:2 (33. Kuijt z pen, 77. Suárez), Chelsea – Manchester City 2:0 (79. Luiz, 90. Ramires).