Český reprezentační stoper Tomáš Sivok se po šesti letech opět představí na stadionu v Českých Budějovicích, kde fotbalově vyrůstal.  S národním týmem odehraje na Střeleckém ostrově v úterý zápas evropské kvalifikace proti Lichtenštejnsku a prý se bude na Dynamu stále cítit jako doma. Věří, že ho tak přijmou i fanoušci a že zažije vítězný návrat.

"Když jsem se dozvěděl, že reprezentace bude hrát poprvé v historii v Budějovicích, zprvu jsem tomu nechtěl věřit. Moc se na to těším a jsem plný očekávání," řekl novinářům Sivok. Od té doby, co naposledy nastoupil na jihu Čech, se českobudějovický stadion značně proměnil.

Na Střeleckém ostrově po šesti letech

"Poté, co byl stadion nově zrekonstruovaný, jsem tu ještě nehrál. Trošku jsem to tu nepoznával. Prostředí se tady trošku změnilo, celé je to předělané. Pamatuju si malé škvárové hřiště, průchod pod viaduktem," vzpomínal Sivok na své působení v Dynamu, kam zamířil coby jedenáctiletý kluk z Kamenice nad Lipou.

Na Střeleckém ostrově se naposledy představil už v dresu pražské Sparty, s níž nad Jihočechy před šesti lety zvítězil těsně 2:1. Jako domácí hráč nastoupil na Střeleckém ostrově už před více než sedmi lety.

"Ten poslední zápas za Dynamo si už ani nepamatuju. Ale pořád se tu cítím jako doma a doufám, že mě tak tady ještě přijmou," usmál se stoper tureckého Besiktasu Istanbul, který pro své známé sháněl na úterý přes 20 vstupenek.

Střela Villy Sivoka stále mrzí

Myšlenkami se ještě vracel k zápasu ve Španělsku, kde reprezentanti dlouho drželi naději na bodový zisk. Po dvou gólech Davida Villy však přišli o vedení a prohráli 1:2. Sivoka mrzelo, že při Villově vyrovnávacím gólu nestačil střelu zablokovat, ale pouze nešťastně tečovat.

"Propálil to jedinou možnou skulinkou, kudy to mohl dát. Myslel jsem, že střela půjde víc nahoru, takže jsem nechával nohy trochu výš. Trefil mě do spodní části nohy, do stehna nebo kolena a bohužel to tam spadlo. Byl to takový smolný gól," litoval sedmadvacetiletý Sivok.

Proti Lichtenštejncům očekává přesně opačný obrázek hry než ve Španělsku. "Tentokrát budeme my v roli Španělů a my budeme dobývat obranu a tvořit," řekl Sivok.

Zápas podle něj bude o prvním gólu. "Kdyby se nám podařilo dát dva rychlé góly, bude to v pohodě. Ale kdybychom se třeba do půle trápili, tak to může být těžší," připustil Sivok.

Související