Svěřenci trenéra Alexe Fergusona přitom po poločasi prohrávali 0:2. Inkasovali na londýnském stadionu Upton Park z penalt, které proměnil už v úvodní půlhodině domácí záložník Mark Noble. Zachraňující se "Kladiváři", v jejichž nominaci znovu chyběli záložník Radoslav Kováč i náhradní brankář Marek Štěch, tím připomněli zaskočenému soupeři listopadovou domácí výhru 4:0 v Ligovém poháru.

Hrozbu třetí ligové porážky za sebou však po přestávce zažehnal hrdina Rooney třemi přesnými zásahy během čtrnácti minut. Pětadvacetiletý útočník nejprve v 65. minutě zatočenou střelou z trestného kopu snížil a za osm minut pohotovou křížnou střelou vyrovnal. Tento zásah byl pro Rooneyho jubilejním stým gólem v dresu United.

Anglický reprezentant dokonal hattrick jistě proměněnou penaltou v 79. minutě. Vítězství hostů pak ještě pojistil střídající Mexičan Javier Hernández střelou do odkryté brány.

Chelsea na hřišti Stoke, Arsenal zase doma s Bluckburnem

Chelsea začala na stadionu Britannia špatně a už v osmé minutě překonal brankáře Petra Čecha z povedené individuální akce útočník Stoke Jonathan Walters. Hosté, kteří vyhráli předchozí tři ligová utkání, v 33. minutě vyrovnali. Na Anelkův centr si naskočil Didier Drogba a přesnou hlavičkou přerušil své desetizápasové čekání na soutěžní gól.

Po přestávce měli překvapivě více šancí domácí, kteří na své půdě v roce 2011 ještě neprohráli. Naděje "Blues" na bodový zisk podržel několika výbornými zákroky Čech. Na jeho výkon nedokázali navázat spoluhráči, střídající kanonýr Fernando Torres prodloužil čekání na gól v novém klubu na osm soutěžních utkání.

Arsenal potvrdil, že se mu v současnosti v domácí soutěži příliš nedaří, a potřetí za sebou v ní pouze remizoval. V posledních pěti soutěžních utkáních navíc "Kanonýři" nezvítězili.

Domácí na stadionu Emirates nedokázali vstřelit Blackburnu branku ani v závěrečné čtvrthodině, kdy sestupem ohrožený tým dohrával bez vyloučeného záložníka Stevena N'Zonziho. Šanci na první ligový zásah v sezoně nedostal záložník Tomáš Rosický, který zůstal jen mezi náhradníky.

Liverpool prohrál na hřišti zachraňujícího se nováčka West Bromwiche 1:2 a poprvé po dvanácti ligových utkáních s ním ztratil body.

Výsledky Premiere League - 31. kolo:

West Ham United - Manchester United 2:4 (11. a 25. Noble obě z pen. - 65., 73. a 79. Rooney, 84. Hernández), Birmingham - Bolton 2:1 (4. Phillips, 59. Gardner - 70. Elmander), Everton - Aston Villa 2:2 (38. Osman, 83. Baines z pen. - 47. a 68. Bent), Newcastle - Wolverhampton 4:1 (22. Nolan, 45. Ameobi, 50. Lovenkrands, 90.+3 Gutierrez - 58. Ebanks-Blake), Stoke - Chelsea 1:1 (8. Walters - 33. Drogba), West Bromwich - Liverpool 2:1 (62. a 88. Brunt obě z pen. - 50. Škrtel), Wigan - Tottenham 0:0, Arsenal - Blackburn 0:0.