Manchester má na dosah 19. titul v historii, což z něj udělá nejúspěšnější tým v historii anglické ligy. Nyní se o tento primát dělí s Liverpoolem. "Je fantastické říci, že jsme nejúspěšnější tým v zemi, ale na to si budeme muset ještě počkat. Ještě potřebujeme ten jeden bod," řekl kouč Alex Ferguson.

"Budu tu i v příští sezoně," potvrdil Skot, o jehož možném odchodu do důchodu se spekuluje již od roku 2002. "Samozřejmě jednou budu muset skončit, ale vážně nevím kdy. Vím však, že to pro mě bude katastrofa," dodal.

Naopak trenér Chelsea Carlo Ancelotti o své budoucnosti jasno nemá, u týmu by ale chtěl zůstat. Ital po zápase sportovně přiznal, že Manchester byl lepší. "Pro mě není porážka zklamáním, protože když je soupeř lepší, tak to zkrátka musíte přijmout. Oni byli lepší dnes i v celé sezoně. Titul si Manchester zaslouží," prohlásil Ancelotti.

Chelsea potřebovala zvítězit, ale do zápasu vstoupila nejhorším možným způsobem. Krátce po rozehrávce předvedl Manchester rychlou akci středem hřiště, Pak Či-song vyslal do sóla Hernándeze a ten tváří tvář Petru Čechovi nezaváhal. Od úvodního hvizdu uplynulo jen 36 vteřin.

Lampard dokázal snížit, na víc se Chelsea nezmohla

S hosty inkasovaný gól otřásl a český gólman se rozhodně nenudil. Několika zákroky sice držel naděje hostů, ale ve 23. minutě zůstal nepokrytý Vidič a po rohovém kopu hlavičkou zblízka zvýšil.

20 minut před koncem zdramatizoval Lampard. Jenže na vyrovnání už Chelsea nedosáhla a musí v posledních dvou kolech fandit Blackburnu a Blackpoolu, že Manchester porazí. V případě bodové shody by o titulu rozhodovalo skóre.

"Byl to ohromně důležitý krok. Matematicky ještě mistrem nejsme, ale titul je hrozně blízko," řekl záložník Ryan Giggs, který nacentroval na druhý gól Vidičovi. "Budeme se to snažit definitivně potvrdit v nejkratší možné době, což znamená v příštím utkání s Blackburnem."

O poslední šanci přišel i Arsenal s Rosickým v sestavě

Bez šancí na titul už je Arsenal, který prohrál 1:3 se Stoke a na Manchester ztrácí sedm bodů. Arsenal vyhrál jen dva z posledních devíti ligových zápasů.

Hosté na půdě Stoke zcela propadli. Nejprve nedokázali při zkráceném rohovém kopu pokrýt Jonese, který pohodlně hlavou otevřel skóre. Ještě do poločasu zvýšil Pennant, který snadno prošel středem pole a zdálky vypálil pod břevno.

Deset minut před koncem přišel na trávník český reprezentant Tomáš Rosický, který zažehnal zdravotní problémy a nastoupil poprvé od 12. března. Hned vzápětí Van Persie snížil, jenže o dvě minuty později Walters definitivně rozhodl o výhře Stoke, které si zvedlo sebevědomí před sobotním finále Anglického poháru s Manchesterem City.

Výsledky Premier League - 36. kolo:

Wolverhampton - West Bromwich 3:1 (15. a 47. Fletcher, 28. Guedioura - 55. Odemwingie z pen.), Stoke - Arsenal 3:1 (28. Jones, 40. Pennant, 82. Walters - 81. Van Persie), Manchester United - Chelsea 2:1 (1. Hernández, 23. Vidič - 69. Lampard).

1. Manchester United 36 22 10 4 73:34 76
2. Chelsea 36 21 7 8 67:30 70
3. Arsenal 36 19 10 7 69:39 67
4. Manchester City 35 18 8 9 54:33 62
5. Tottenham 35 14 14 7 51:44 56
6. Liverpool 35 16 7 12 54:39 55
7. Everton 36 12 15 9 50:44 51
8. Stoke 36 13 7 16 46:44 46