Třetí titul za sebou, celkově už jednadvacátý ve španělské lize, získali fotbalisté Barcelony.

Mourinho se nedočkal

Ve 36. kole nejvyšší španělské soutěže jim k tomu stačila remiza 1:1 na stadionu Levante. Dvě kola před koncem soutěže tak mají před druhým Realem Madrid nyní devítibodový náskok, ale mají o zápas víc, a v případě stejného počtu bodů pro ně hovoří lepší bilance vzájemných zápasů.

Úhlavnímu rivalovi nepomohl k přerušení katalánské nadvlády ani hvězdný portugalský trenér José Mourinho. "Bílý Balet", který skončí potřetí v řadě na druhém místě, však stále kraluje historické ligové tabulce s jednatřiceti domácími triumfy.

I ve své třetí sezoně na lavičce Barcelony se tak raduje z titulu trenér Pep Guardiola. Jeho svěřenci se mohli v této sezoně znovu spolehnout na argentinského útočníka Lionela Messiho, který v dosavadních 36 kolech nastřílel 31 ligových branek a na dálku se přetahuje o korunu krále střelců s Cristianem Ronaldem z Realu. Portugalec má však v současné době v čele solidní pětigólový náskok.

Ve své premiérové sezoně v "Barce" pomohl osmnácti góly i bývalý kanonýr Valencie David Villa, tradiční třetí forvard Pedro se zatím trefil třináctkrát. Obrana katalánského klubu inkasovala v šestatřiceti utkáních pouze dvacet branek, což je nejméně ze všech. Barcelona se teď může soustředit na finále Ligy mistrů, ve kterém se 28. května na londýnském stadionu Wembley utká s Manchesterem United.

Zaragoza na sestup

Zaragoza prohrála v záchranářském souboji na hřišti San Sebastianu 1:2 a klesla na osmnácté místo, znamenající sestup. Baskický tým poslal do vedení ve 24. minutě domácí útočník Raúl Tamudo, hosté s Jiřím Jarošíkem v obraně vyrovnali devět minut po přestávce zásluhou záložníka Gabiho. O výhře San Sebastianu rozhodl dvě minuty před koncem další středopolař Mikel Aranburu.

36. kolo: Levante - FC Barcelona 1:1 (41. Caicedo - 28. Keita), Almería - Villarreal 0:0, San Sebastian - Zaragoza 2:1 (24. Tamudo, 88. Aranburu - 54. Gabi),