Trenér fotbalistů Černé Hory Branko Brnovič připustil, že se jeho víra v postup přes Českou republiku z baráže na mistrovství Evropy může zdát po úvodní prohře 0:2 jako bláznovství. Důvěru ve své hráče však opírá o měsíc staré utkání s Anglií, ve kterém Černohorci dokázali dvoubrankové manko smazat za poločas.

V říjnovém duelu kvalifikace Černohorci prohrávali v Anglii po půlhodině 0:2, ale Zverotič s Delibašičem zařídili konečnou remízu 2:2, která znamenala pro Černou Horu jistotu postupu do baráže.

"Byli jsme schopní proti Anglii srovnat z 0:2 na 2:2 za 45 minut, tak proč by se nám to nemělo podařit za 90 minut proti České republice?" položil řečnickou otázku Brnovič. "Zvlášť když Češi nedosahují kvalit Anglie," dodal.

Ačkoli se zdá být šance na postup pro Černou Horu mizivá, Brnovič zůstává optimistou. "Někdo si může myslet, že jsem blázen, ale já svým hráčům věřím. Jsem si jistý, že jsme schopní vstřelit dva či tři góly. Jedinou obavu mám z toho, abychom při naší snaze neinkasovali po brejku," připustil Brnovič. "Vím ale, že hráči na hřišti nechají vše. A stejně tak fanoušci v ochozech," dodal.

Stejného názoru jako kouč je i černohorský útočník Dejan Damjanovič. "V Praze jsme předvedli nejhorší výkon v kvalifikaci. Doma ale podáváme úplně jiné výkony a dokážeme to i tentokrát. Rozhodně neskládáme zbraně," prohlásil útočník z korejského Soulu. "Potřebujeme rychlý gól a pak to bude vyrovnaný zápas, v němž se může stát cokoli. Pokud se nám povede začátek, tak třeba dosáhneme výsledku, ve který teď jen doufáme," dodal.

Související