To, že bude zápas na půdě Borisova klíčový, se vědělo už od začátku. Jeho důležitosti navíc nahrál i fakt, že Plzeň v zahajovacím utkání Ligy mistrů doma s Bělorusy pouze remizovala 1:1. Západočeši od té doby žádný další bodový zisk nepřidali, naopak BATE v minulém kole doma remizovalo s Milánem. Před odvetou má tedy navrch.

"Došlo k tomu, s čím se asi počítalo už od losu, tedy že se s Borisovem utkáme o třetí místo. Pro nás to je velmi důležitý zápas, ale svazovat by nás to nemělo. Naopak, snad nás to nakopne," uvedl záložník Daniel Kolář.

"Třeba pro nás bude získání třetího místa větší výzva než pro domácí," poznamenal kouč Vrba před cestou do Minsku, kde Borisov na stadionu Dinama hostí své pohárové soupeře.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
18:55
Sestava Plzně:

Čech - Rajtoral, Bystroň, Ševinský, Limberský - Petržela, Kolář, Horváth, Jiráček, Pilař - Bakoš

19:00
Utkání bylo právě zahájeno.
19:01

2. minuta - Obrovská šance Plzně hned v úvodu. Do vápna se probil Pilař, ale jeho ránu k tyči brnakář vytáhl.

19:03

4. minuta - Hosté jsou nadále aktivnějsí jenže Petrželův zpětný pas do vápna srazili Bělorusové na roh.

19:05

5. minuta - Horváthův roh končí po hlavičce na boční síti.

19:08

9. minuta - Poprvé ohorzili bránu i domácí. Volodkovu bombu z dálky ale Čech lapil.

19:10

10. minuta - Domácí šli do slibně vypadajícího brejku, ale Bressan napálil balon vedle brány.

19:11

13. minuta - Rajtoral nacentroval přímo na hlavu Bakoše, který však v záklonu hlavičkoval jen slabě.

19:14

19. minuta - Skaviš zdálky mířil vysoko nad.

19:20

20. minuta - Bressan po rychlé akci přestřelil.

19:21

23. minuta - Petržela si předkopl míč podél vápna a prudkou ránou do horní poloviny branky donutil Gutara k zákroku.

19:24

26. minuta - Plzeň zahrává již osmý roh, Bělorusové oproti tomu nekopali ani jednou.

19:27

28. minuta - Ševinský zblízka v těžké pozici poslal odražený balon nad horní tyčku branky BATE.

19:30

33. minuta - V držení balonu jsou spíš domácí fotbalisté, ale drží balon ve středu hřiště.

19:33

32. minuta - Bressanova jedovka minula Čechovu tyčku zhruba o metr.

19:35

38. minuta - Skaviš po svižné akci branku nettrefil.

19:39
Plzeň vede 1:0

42. minuta - PLZEŇ VEDE 1:0! Petržela zatáhl balon rychlým průnikem až k brankové čáře a zpětnou přihrávkou našel na penaltě stojícího Bakoše, jenž se zblízka nemýlil.

19:44
První poločas skončil
20:02
Druhý poločas začal
20:02

46. minuta - Borisov začal druhou půli aktivněji. Po zámku kolem vápna Západočechů ale ani jednou nevystřelili.

20:05

50. minuta - Dnes vynikající Petržela posunul balon do strany na Rajtorala, který však napálil balon pouze do Gutara.

20:07

52. minuta - Teď měla Plzeň štěstí. Čech se nešikovně vydal vyboxovat centr který netrefil, Bordačev následně trefil obloučkem břevno plzeňské branky.

20:08

53. minuta - Bakoš z otočky jen těsně minul tyč Gutarovy brány.

20:12

57. minuta - Petržela se na pravé straně opět uvolnil a v přečíslení se řítil proti Gutarovi, jenže poněkud sobecky nepřihrál lépe postaveným spoluhráčům a z úhlu trefil jenom brankáře.

20:15

60. minuta - Jiráček se mohl dostat do samostatného úniku, jenže ho dostihl obránce. Akce skončila Pilařovou sřelou mimo.

20:16

65. minuta - Jiráček výborně vytáhnul balon od své branky, dobře se mu uvolnil Kolář, kterému plzeňský vlasatec ukázkově nabil, jenže jeho kolega ve výborné pozici trefil pouze gólmana.

20:23

68. minuta - Domácí se tlačí dopředu, ale Plzeň zatím velmi slušně odolává.

20:29

74. minuta - Bělorusové buší do vrat. Sice drží balon, ale do vyložených příležitostí se zatím nedostávají.

20:32

77. minuta - Další střídání domácích: na hřiště se podívá někdejší kanonýr Chelsea Mateja Kežman.

20:34

79. minuta - Kežman se hned dostal ke střele, jenže jeho pokus z dálky nebyl nebezpečný.

20:35

80. minuta - Bakoše nahrazuje Ďuriš.

20:38

83. minuta - Odchází i Petržela, kterého střídá Fillo.

20:38

89 minuta - Do slibné šance se v běloruské mlze dostával Fillo, ale šnaci zkazil, když nedokázal doručit míč ke svému spoluhráči.

20:45

90. minuta - Místo Pilaře naskočí na plac Radim Řezník. BATE bude kopat roh.

20:46

91. minuta - Nastavovat se budou tři minuty.