Osmifinále Ligy mistrů bude bez obou manchesterských klubů. Týmy City i United končí překvapivě už v základních skupinách, místo nich postoupily Neapol a Basilej.

Kováč nenastoupil

Mezi postupující se gólem tři minuty před koncem protáhlo senzačně také CSKA Moskva díky výhře 2:1 na hřišti Interu Milán, zatímco Lyon si vystřílel postup díky vysoké výhře 7:1 v Záhřebu. Bafétimbi Gomis se stal osmým hráčem historie soutěže, který vstřelil v jednom utkání čtyři góly.

Manchester United sice sršel před zápasem v Basileji optimismem, jenže už v deváté minutě propadl míč obranou anglického velkoklubu a na druhý centr reagoval Streller, který dostal švýcarský celek do vedení. Hosté se v závěru riskantní hrou snažili postupové šance zvrátit, ale po gólu Alexe Freie se jim postup vzdálil ještě víc. Snížení Jonese minutu před koncem přišlo pozdě. Český fotbalista Radoslav Kováč strávil utkání opět pouze mezi náhradníky Basileje.

Manchester City potřeboval nejen porazit Bayern, ale i doufat, že Neapol nevyhraje ve Villarealu. Obě varianty vedoucímu týmu Premier League vycházely jen do 65. minuty, kdy Inler dostal italský klub do vedení a slovenský reprezentant Hamšík pak zpečetil vítězství na 2:0 pro Neapol. Manchesteru City proto už ani výhra 2:0 nebyla nic platná, na jaře se musí milionářský klub soustředit pouze na Evropskou ligu.

CSKA Moskva veze z Milána výhru i postup

CSKA Moskva šokoval výhrou 2:1 na hřišti Interu Milán. Už v 51. minutě se dostal do vedení, ale rychle o něj přišel a zdálo se, že z postupu se bude radovat Trabzonspor, v jehož sestavě byl znovu Ondřej Čelůstka. Jenže tři minuty před koncem Vasilij Berezuckij vystřelil ruskému klubu výhru 2:1 i postup. Útočník Tomáš Necid ještě za ruský celek po operacui kolena nastoupit nemohl.

Téměř jistý postup unikl Ajaxu Amsterodam, který měl při vyrovnaných zápasech o tři body víc a sedmibrankový náskoku ve skóre náskok na Lyon. Jenže Francouzi díky čtyřem gólům Gomise vyhráli v Záhřebu 7:1, a protože Ajax doma nestačil na Real Madrid (0:3), když mu rozhodčí neuznal dva regulérní góly kvůli údajným ofsajdům, radují se díky lepšímu celkovému skóre Francouzi. Oba zápasy mezi Ajaxem a Lyonem skončily bez branek.

Skupina A:

Manchester City - Bayern Mnichov 2:0 (1:0)
Branky: 26. Silva, 52. Touré. Rozhodčí: Lannoy (Fr.).

Villarreal - Neapol 0:2 (0:0)
Branky: 65. Inler, 76. Hamšík. Rozhodčí: Moen (Nor.).

Inter Milán - CSKA Moskva 1:2 (0:0)
Branky: 51. Cambiasso - 50. Doumbia, 87. V. Berezuckij. Rozhodčí: Fernández Borbalán (Šp.).

1. Inter Milán               6 3 1 2 8:7 10
2. CSKA Moskva           6 2 2 2 9:8 8
3. Trabzonspor            6 1 4 1 3:5 7
4. Lille                         6 1 3 2 6:6 6

Skupina C:

Basilej - Manchester United 2:1 (1:0)
Branka: 18. Streller, 84. A. Frei - 89. Jones. Rozhodčí: Kuipers (Niz.).

Benfica Lisabon - Otelul Galati 1:0 (1:0)
Branka: 7. Cardozo. Rozhodčí: Gräfe (Něm.).

1. Benfica Lisabon            6 3 3 0 8:4 12
2. Basilej                          6 3 2 1 11:10 11
3. Manchester United       6 2 3 1 11:8 9
4. Otelul Galati                 6 0 0 6 3:11 0

Skupina D:

Ajax Amsterodam - Real Madrid 0:3 (0:2)
Branky: 14. a 90. Callejon, 40. Higuaín. Rozhodčí: De Sousa (Portug.).

Dinamo Záhřeb - Lyon 1:7 (1:1)
Branky: 40. Kovačič - 45., 49., 52. a 70. Gomis, 48. Gonalons, 49. Briand, 64. López. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.). ČK: 28. Leko (Záhřeb).

1. Real Madrid               6 6 0 0 19:2 18
2. Lyon                          6 2 2 2 9:7 8
3. Ajax Amsterodam      6 2 2 2 6:6 8
4. Dinamo Záhřeb         6 0 0 6 3:22 0

Týmy postupující do osmifinále fotbalové Ligy mistrů - z prvních míst: Chelsea, Arsenal, APOEL Nikósie, FC Barcelona, Bayern Mnichov, Inter Milán, Benfica Lisabon, Real Madrid.

Z druhých míst: Leverkusen, Marseille, Petrohrad, AC Milán, Neapol, CSKA Moskva, Basilej, Lyon.

Týmy postupující z třetích míst do play off Evropské ligy: Plzeň, Valencie, Olympiakos Pireus, FC Porto, Manchester City, Trabzonspor, Manchester United, Ajax Amsterodam.