Fotbalisté Bayernu Mnichov otočili v 16. kole německé ligy utkání ve Stuttgartu a po vítězství 2:1 si v čele tabulky vypracovali tříbodový náskok na Dortmund a Schalke. Obě branky zařídil kanonýr Mario Gómez.

Stuttgart vstřelil úvodní gól už v šesté minutě díky voleji Christiana Gentnera. Za sedm minut ale srovnal po Rafinhově centru někdejší domácí hráč Gómez. Bayern navíc dostal už ve třicáté minutě možnost hrát v početní výhodě, protože po dvou žlutých kartách během šesti minut musel ze hřiště italský bek Cristian Molinaro.

Bavorské mužstvo dokonalo obrat v 57. minutě. Přesně k tyči se trefil znovu šestadvacetiletý Gómez, který se s patnácti bundesligovými zásahy vrátil do čela tabulky střelců před Nizozemce Klaase-Jan Huntelaara ze Schalke.

Mistrovský Dortmund remizoval s Kaiserslauternem 1:1 a ztratil s Bayernem bodový kontakt. Domácí Borussii poslal před více než osmdesáti tisíci diváky do vedení japonský ofenzivní záložník Šindži Kagawa, který ve 27. minutě zakončil týmovou akci přesnou střelou k tyči.

Po hodině hry vyrovnal pohotovým volejem z otočky Olcay Sahan. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa tak na Vestfálském stadionu nenapravili úterní porážku od Marseille ve skupině Ligy mistrů.

Bayern Munich Vs VfB Stuttgart 2/1 11/12/2011

Německá fotbalová liga - 16. kolo:

Dortmund - Kaiserslautern 1:1 (27. Kagawa - 60. Sahan), Stuttgart - Bayern Mnichov 1:2 (6. Gentner - 13. a 57. Gómez).

1. Bayern Mnichov 16 11 1 4 40:10 34
2. Dortmund 16 9 4 3 31:11 31
3. Schalke 16 10 1 5 33:22 31
4. Mönchengladbach 16 9 3 4 24:11 30
5. Brémy 16 9 2 5 30:26 29
6. Leverkusen 16 7 5 4 22:19 26
7. Stuttgart 16 6 4 6 23:19 22
8. Hannover 16 5 7 4 19:23 22