Jako odměnu za obětavost bere český gólman londýnské Chelsea Petr Čech postup přes Barcelonu do finále fotbalové Ligy mistrů.

Jak viděl zápas v době, kdy byl za stavu 0:1 vyloučen kapitán a stoper John Terry popsal na svém webu. "V tu chvíli už jsme hráli bez středních obránců, protože Cahill se zranil. Skoro všichni asi čekali, že dostaneme pět gólů a pojedeme domů. Jenže my jsme věděli, že nám za tohoto stavu stačí dát jeden gól, a postupujeme," uvedl.

A když Ramires v nastaveném čase první půle snížil na 1:2 a opět postupovala Chelsea... "V poločase jsme si řekli, že jestli máme vypadnout, tak nedáme kůži lacino. Šli jsme do toho s tím, že se budeme rvát, a za obětavost jsme byli odměněni. Sen se stal skutečností," konstatoval Čech.

Nelitoval, že Chelsea většinu času strávila v obraném valu před jeho brankou. "Nic jiného nám nezbývalo. S Barcelonou se nedá hrát otevřeně ani v jedenácti, natož v deseti. Spousta týmů by se kvůli tomu položila, ale my znovu ukázali svou sílu. Bránili jsme jako jeden muž, jednu chvíli byl na pravém beku Kalou a na levém Drogba (oba útočníci). Každý se obětoval a odehrál ten zápas na 150 procent," tvrdil Čech.

A jak vidí Čech fakt, že jej Messi nepřekonal ani v šestém zápase, v němž proti němu nastoupil. "Byl jsem na něj perfektně připravený. Měli jsme jasnou strategii, že v případě penalty budu do poslední chvíle vyčkávat a neusnadním mu to pohybem. Stranu jsem vystihl dobře, on to zvedl a trefil břevno. Člověk potřebuje i štěstí," přiznal Čech a připomněl Messiho střelu střelu ke konci zápasu. "Míč proletěl mezi hráči, byla to hrozně rychlá střela a já ji na poslední chvíli vytlačil na tyčku."

Ve finále, které se hraje 19. května v Mnichově a je už vyprodané, narazí na lepšího z dvojice Real Madrid - Bayern Mnichov (hrají odvetu dnes od 20.45 v Madridu). Přání, kdo z nich by to měl být, ale nemá. "Je mi to úplně jedno. Kdo chce vyhrát Ligu mistrů, nemůže si soupeře pro finále vybírat. Hlavně jsme ukázali, že to s námi bude mít každý těžké," dodal.