Chelsea zcela rezignovala na výsledek v anglické lize, myšlenkami je už na finále Ligy mistrů. Do ligového zápasu s Liverpoolem poslal kouč hlavně náhradníky, kteří prohráli 0:3. Před čtyřmi dny přitom stejného soupeře ve finále FA Cupu Chelsea porazila.

Mimo hru zůstal český brankář Petr Čech. Šanci místo něj dostal Ross Turnbull, ale večer mu příliš nevyšel.

Chelsea v tabulce skončí šestá. Je to její nejhorší umístění od roku 2002. Do Ligy mistrů tak postoupí pouze v případě, že vyhraje finále jejího letošního ročníku proti Bayernu Mnichov.

Turnbull doplatil na nesehranost spoluhráčů v poli a jejich chyby a mezi 19. a 28. minutou třikrát inkasoval. Nejprve si dal vlastní gól Essien, poté se trefili liverpoolští hráči Henderson a Agger.

Od naprostého debaklu po prvním poločasu zachránila Chelsea tyč, kterou v nastavení nastřelil Downing z penalty po Ivanovičově faulu. Po pěti minutách druhé půle dal londýnskému celku naději na zvrat snížením Ramires, ale v 61. minutě stanovil konečné skóre Shelvey.

Chelsea tak má před posledním kolem nedostižnou čtyřbodovou ztrátu na pátý Newcastle, jenž tak má jistou minimálně účast v Evropské lize. V této soutěži bude hrát v případě neúspěchu v Mnichově také Chelsea díky triumfu v Anglickém poháru. Liverpool je po dnešku osmý, ale bude hrát EL zásluhou vítězství v Ligovém poháru.