Nedělní večer v ukrajinském hlavním městě rozhodl o fotbalovém mistrovi Evropy. V Kyjevě se utkali úřadující mistři Evropy a světa Španělé s nečekaným finalistou. Italové, které ve vlasti trápí korupční skandál, se oproti předpokladům dokázali prokousat až do posledního zápasu šampionátu a rozdali si to o zlato.

Španělské flamengo v rozhodujícím zápase předčilo italskou squadru azzuru. Španělský tým od první minuty dával jasně najevo, kdo je na trávníku v Kyjevě pánem. Když se Španělé ve 14. minutě dostali do vedení po hlavičce Davida Silvy, Italové se nestačili divit. Do přestávky už to bylo po krásné akci a zakončení obránce Alby 2:0 pro tým z Pyrenejského poloostrova.

I když po přestávce ve dvou šancích pozlobil španělskou obranu italský útočník Di Natale, představení mělo jasně dané karty - španělští mistři učili italské fotbalisty, jak se hraje fotbal. V poslední desetiminutovce skórovali Španělé ještě dvakrát, a pak mohli oslavit další mistrovský titul. Zcela zaslouženě!

Utkání na kyjevském Olympijském stadionu začalo ve 20:45 a server IHNED.cz ho sledoval v živé reportáži.