Manchester United porazil ve třetím kole anglické Premier League nováčka ze Southamptonu 3:2, a hattrickem se prezentovala letní posila z Arsenalu Robin van Persie. "Rudí ďáblové" přitom ještě tři minuty před koncem prohrávali 1:2 a nizozemský kanonýr navíc neproměnil penaltu.

Manchester hrál naposledy na stadionu St. Mary's v roce 2005, kdy výhrou 2:1 poslal soupeře po 27 letech do druhé ligy. Southampton začal cestu za pomstou po sedmi letech slibně, když Rickie Lambert v 16. minutě přeskočil Rafaela a otevřel hlavou skóre. O sedm minut později sice vyrovnal nejlepší střelec posledního ročníku Robin van Persie, ale deset minut po přestávce šli domácí znovu do vedení zásluhou Morgana Schneiderlina.