Kuriózní situace nastala v dnešním duelu Poháru České pošty mezi fotbalisty Olomouce a Dukly Praha. Hlavní sudí Martin Nenadál si už po deseti minutách hry poranil sval a nemohl pokračovat. A protože na utkání nebyl delegován čtvrtý sudí, hrozilo, že se zápas nedohraje. Záchrana přišla z publika, kde shodou okolností seděl rozhodčí Lukáš Lakomý, který působí v MSFL či juniorské lize.

Nenadál si poranil sval na levé noze a ani lékaři obou týmů mu nedokázali pomoci tak, aby mohl v utkání pokračovat. Odešel proto do kabin a spolu s ním oba týmy. Na situaci se domácí klub rozhodl zareagovat výzvou do publika. Hlasatel se dvakrát zeptal, zda v hledišti není rozhodčí s licencí FAČR a vyplatilo se.

Zhruba po 15 minutách se mužstva vrátila na trávník společně s třemi rozhodčími. Role hlavního se ujal asistent Robert Hájek a na jeho místo přišel Lakomý. Premiéra v poháru to pro něj však nebyla. Například už v roce 2009 byl asistentem v souboji 2. kola mezi Hlučínem a Zábřehem.

Zranění rozhodčího během utkání nebývá časté. Například ve Skotsku však před měsícem musel při utkání druhé ligy mezi Dunfermline a Cowdenbeathem zaskočit za rozhodčího člen ochranky, který do té doby pískal jen amatérské soutěže.

V českém fotbale ke změně muselo dojít například v roce 2005 při ligovém utkání Brna se Slavií. Tehdy se při rozcvičce před zápasem zranil Václav Bouše a zaskočit za něj musel čtvrtý sudí Roman Tacina.

Odvetné osmifinálové utkání fotbalového Poháru České pošty:

Sigma Olomouc - Dukla Praha 2:2 (1:2) Branky: 45.+12 Doležal, 50. Pospíšil - 29. a 45.+10 Pázler. Rozhodčí: Nenadál - Pospíšil, Hájek (od 26. minuty Hájek - Pospíšil, L. Lakomý). Diváci: 2643. První zápas: 1:0, postoupila Olomouc.

Olomouc: Blaha - Hála (46. Petr), Dreksa, Šindelář, Vepřek - Hořava, Pospíšil, Ordoš (87. Plšek) - Schulmeister (81. Rossi), Doležal, Navrátil. Trenér: Pivarník.

Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Štetina, Božič - Borek, Podrazký (84. Malý), Kalouda - Berger, Marek (60. Přeučil), Pázler (70. Engelmann). Trenér: Kozel.

Teplice - Domažlice 2:1 (2:0) Branky: 7. a 35. Vachoušek - 88. Došlý. Rozhodčí: Orel - Pilný, Hock. Diváci: 1490. První zápas 2:0, postoupily Teplice.

Sestava Teplic: Slavík - Vonrášek, Lüftner, Rosa, Chovanec (46. Podaný) - Krátký, Jursa (67. Čajič), Jarolím (46. Kerič), Vůch - Vachoušek, Jindráček. Trenér: Ščasný.

1. FC Slovácko - HFK Třebíč 2:0 (0:0). Branky: 80. a 90. Kovář. Rozhodčí: Mikel - Tacina, Gallo. První zápas 2:0, postoupilo Slovácko. Sestava Slovácko: Heča - Kuncl, Mezlík, Košút (46. Trousil), Hofmann - Hlúpik, Martykán (57. Došek), Volešák, Kerbr - Lukáš (46. Kovář), Trávník. Trenér: Habanec.

Mladá Boleslav - Třinec 3:0 (0:0) Branky: 60. Fillo, 75. Nešpor, 84. Mareš z pen. Rozhodčí: Proske - Marek, Peřina. Diváci: 648. První zápas 1:1, postoupila Mladá Boleslav. Sestava M. Boleslavi: Šeda - Kysela (46. Ščuk), Johana, Janíček, Bořil - Kúdela, Opiela (86. Ondřejka) - Štohanzl, Magera (71. Mareš), Fillo - Nešpor. Trenér: Minář.