Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický po téměř půlroční přestávce způsobené vleklým zraněním Achillovy šlachy nastoupil do soutěžního zápasu. Záložník Arsenalu si v anglické lize zahrál poprvé poprvé od května, jeho tým prohrál se Swansea 0:2.

Rosický se po léčbě zranění z červnového mistrovství Evropy vrátil na lavičku v předchozím duelu s Evertonem. Dnes ho trenér Arséne Wenger poslal na hřiště v 79. minutě, kdy vystřídal Jacka Wilshera.

Osm minut po jeho příchodu se však prosadil hostující Michu a o dvě minuty později stejný hráč dokonal překvapivou porážku Arsenalu. "Kanonýři" se po ní propadli na desátou příčku tabulky.

Fotbalisté Chelsea nevyhráli ani třetí utkání pod novým trenérem Rafaelem Benítezem. Chelsea prohrála 1:3 na hřišti West Hamu United 1:3, což jeden z fanoušků na Twitteru komentoval slovy: "Agent Liverpoolu je zatím na svém misi úspěšný a dělá vše proto, aby Liverpool skončil mezi prvními čtyřmi."

Španělský kouč, který Liverpool dlouho trénoval, byl fanoušky Chelsea vypískán a klub po sedmi zápasech bez výhry se pomalu začíná bát o příčky zajišťující účast v Lize mistrů.

Benítez mohl poprvé slavit první gól dnes po zásahu krajana Maty, který byl v 13. minutě na konci kombinační akce po přihrávce dalšího Španěla Torrese.

West Hamu rozhodčí neuznali gól v první půli, obratu se tak dočkal díky zlepšené hře až po změně stran. Bývalý útočník Carlton Cole i díky mírnému faulu hlavičkou k tyči srovnal, čtyři minuty před koncem pak připravil rozhodující branku pro Diamého. V nastavení ukončil naděje Chelsea na srovnání třetím gólem Maiga po chybě Ashleyho Colea.

Brankář Čech přišel o neprůstřelnost a dostal také žlutou kartu, když zahrál rukou mimo pokutové území.

První Manchester United porazil Reading 4:3 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky na tři body. Všechny branky padly už v prvním poločase a týmy tak vyrovnaly rekord Premier League. Dosud bylo před přestávkou k vidění sedm gólů jen v zápasech Blackburn - Leeds (1997) a Derby - Bradford (2000).

Anglická liga - 15. kolo:

West Ham United - Chelsea 3:1 (63. C. Cole, 86. Diamé, 90.+1 Maiga - 13. Mata), Arsenal - Swansea 0:2 (88. a 90. Michu), Fulham - Tottenham 0:3 (72. a 77. Defoe, 56. Sandro), Liverpool - Southampton 1:0 (43. Agger), Manchester City - Everton 1:1 (43. Tévez z pen. - 33. Fellaini), QPR - Aston Villa 1:1 (19. Mackie - 8. Holman), West Bromwich - Stoke 0:1 (75. Whitehead), Reading - Manchester United 3:4. (8. Robson-Kanu, 19. Le Fondre, 23. Morrison - 16. z pen. a 30. Rooney, 13. Anderson, 34. Van Persie).

Vydra se trefil v druhé lize

Útočník české fotbalové reprezentace Matěj Vydra vstřelil svůj osmý gól v tomto ročníku druhé anglické ligy. Watfordu pomohl penaltou k domácímu vítězství 4:1 nad Barnsley.

Barcelona pěti góly zničila Bilbao

Fotbalisté Bilbaa utrpěli před čtvrtečním domácím utkáním Evropské ligy se Spartou ve španělské lize debakl 1:5 s Barcelonou. Lídr soutěže vyhrál již třináctý z úvodních čtrnácti duelů a vede tabulku o šest bodů.

Barcelona se dostala do vedení nad Bilbaem ve 21. minutě, kdy se z dorážky trefil stoper Piqué, další branku přidal hned tři minuty nato nejlepší ligový střelec Lionel Messi. Těsně před půlí zvýšil Adriano a v 57. minutě upravil už na 4:0 Fábregas.

V 65. minutě sice snížil Ibai Gómez, jenže krátce poté přidal další gól Messi. Argentinec tak zaznamenal už 84. branku v kalendářním roce a na dostižení absolutního rekordmana Němce Gerda Müllera mu chybí již jen jeden zásah.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo:

Getafe - Málaga 1:0 (56. Lopo), Valencie - San Sebastian 2:5 (2. a 73. Soldado - 44. De la Bella, 57. Mikel González, 64. Irfán, 83. Agirretxe, 90.+1 Vela z pen.), FC Barcelona - Bilbao 5:1 (24. a 70. Messi, 21. Piqué, 45. Adriano, 57. Fábregas - 65. Ibai Gómez),

Šlágr v Německu bez vítěze

Fotbalisté Bayernu Mnichov remizovali ve šlágru 15. kola německé ligy s Dortmundem 1:1 a přerušili sérii čtyř ligových porážek s obhájcem titulu. Jejich náskok v tabulce před druhým Leverkusenem se snížil na osm bodů, protože Bayer zvítězil 1:0 nad Norimberkem. Na třetí Dortmund mají k dobru jedenáct bodů.

V nejočekávanějším utkání kola předváděly Dortmund s Bayernem ofenzivní hru, jenže větší šance nepřicházely. Až krátce před poločasem střílel nebezpečně Reus a brankář Neuer vyrazil míč na roh. Mnichovským už v té době chyběl zraněný stoper Badstuber, kterého čeká dlouhá pauza kvůli přetrženým křížovým vazům v pravém koleni.

Po hodině hry si vypracoval tlak Bayern a v 67. minutě ho zúročil. Kroos se na hranici pokutového území uvolnil kličkou a poslal míč ke vzdálenější tyči. Hned za sedm minut ale po rohu zůstal v pokutovém území osamocený Götze a vyrovnal. V závěru měl Bayern několik velkých příležitostí, ale zazářil brankář Weidenfeller.

Německá fotbalová liga - 15. kolo:

Augsburg - Freiburg 1:1 (9. Werner - 29. Schmid), Fürth - Stuttgart 0:1 (45. Okazaki), Leverkusen - Norimberk 1:0 (37. Kiessling), Mohuč - Hannover 2:1 (10. Müller, 89. Szalai - 28. Schulz), Schalke - Mönchengladbach 1:1 (86. Draxler - 62. De Camargo), Bayern Mnichov - Dortmund 1:1 (67. Kroos - 74. Götze).

Červená karta rozhodla turínské derby

Turínské derby překvapení nepřineslo, ačkoli se nováček FC Turín snažil, seč mohl. Na stadionu Juventusu celou první půli výborně bránil a vyrážel do nebezpečných brejků. Ve 36. minutě však viděl červenou kartu obránce Kamil Glik a v deseti to měli "Býci" proti Juventusu těžké.

Andrea Pirlo neproměnil v prvním poločase penaltu, stupňovaný tlak "Staré dámy" tak přinesl ovoce až ve druhé půli, kdy se trefili Claudio Marchisio a Sebastian Giovinco. Juventus vyhrál 3:0 a upevnil si první příčku před dotírající Neapolí, která nastoupí v neděli proti Pescaře.

AC Milán, který letošní sezonu nezačal vůbec dobře, dokázal poprvé na podzim vyhrát dva ligové zápasy za sebou. V páteční předehrávce na hřišti sicilské Catanie sice ještě v poločase prohrával, nakonec však zápas otočil a zvítězil 3:1.

Klíčovou postavou Milána byl opět Stephan El Shaarawy. Mladý "Faraon" se dostal do skvělé formy, konto Catanie zatížil dvěma góly, a zdá se, že je to právě on, kdo v klubu převezme roli Zlatana Ibrahimoviče.

"El Shaarawy hraje lépe, než jsme čekali," pochválil svého útočníka šéf milánského klubu Adriano Galliani. "Minulý týden mu bylo dvacet let. Nevím, kolik hráčů v jeho věku je schopno pravidelně střílet tolik gólů. Jediný, kdo se mu na světě může rovnat, je Neymar," přirovnal "Faraona" k brazilskému supertalentu.

Italská liga - 15. kolo:

Catania - AC Milán 1:3 (11. Legrottaglie - 53. a 90.+2 El Shaarawy, 56. Boateng), Juventus - FC Turín 3:0 (57. a 84. Marchisio, 67. Giovinco).