Chce důkaz, že derby mezi Manchesterem United a Liverpoolem je na ostří nože? V historii Premier League bylo ve vzájemných soubojích uděleno už 14 červených karet. Horší v tomto směru je jen souboj Liverpoolu s Evertonem (20).

Tentokrát se rozdávaly jen karty žluté. O sporné momenty ale nebyla nouze. Vítězný gól Nemanji Vidiče vypadal jako ofsidový.

United dovedl k triumfu nizozemský kanonýr Robin van Persie, který nejprve sám zakončil vydařenou kombinační akci domácích a zaznamenal tak už svůj 17. ligový gól v dresu Manchesteru.

Po změně stran připravil Van Persie i druhý gól United. Na jeho centr z přímého kopu si naskočil Patrice Evra a jeho hlavičku ještě lehce tečoval druhý obránce Nemanja Vidič.

Prakticky vzápětí ale dokázal Liverpool kontrovat, když se přesnou dorážkou prosadil Daniel Sturridge. Stejný hráč mohl v poslední minutě vyrovnat, ale míč v obrovské šanci mezi tři tyče nedopravil.

United tak zaznamenali čtvrté vítězství v řadě a už deset ligových utkání po sobě nenašli přemožitele. Liverpool naopak po dvou výhrách s QPR a Sunderlandem tentokrát vyšel bodově naprázdno a v tabulce zůstal osmý.

Džeko napínal Manchester City

Druhý Manchester City mohl jít v utkání s Arsenalem do vedení již po deseti minutách. Koscielny stáhl ve vápně k zemi Edina Džeka, dostal červenou kartu a "Citizens" měli výhodu pokutového kopu. Gólman Arsenalu Wojciech Szczesny ale Džekovi penaltu se štěstím chytil.

Hosté šli přesto do vedení, když rychlou akci v 21. minutě zakončil přesnou střelou James Milner po přihrávce Carlose Téveze. Postaral se tak o první gól City na hřišti Arsenalu po 520 minutách.

Džeko se gólově prosadil po půlhodině hry. Z malého vápna dorazil do branky vyraženou Tévezovu střelu a svojí jedenáctou ligovou brankou v sezoně a čtvrtou z posledních tří zápasů zvýšil vedení City.

V 75. minutě se poměr sil na hřišti vyrovnal. Hostující Vincent Kompany byl vyloučen za faul na záložníka Jacka Wilsherea. Další branka již na Emirates Stadium nepadla a hosté tak díky vítězství 2:0 ukončili sérii 27 ligových zápasů bez výhry na hřišti Gunners. Arsenal naopak poprvé po pěti zápasech prohrál a z šesté pozice nadále ztrácí na pohárové příčky tři body.

Tomáš Rosický nebyl ani na lavičce náhradníků Arsenalu.