Fotbalisté Arsenalu podle očekávání postoupili do základní skupiny Ligy mistrů. Londýnský tým, na jehož lavičce zůstal reprezentační kapitán Tomáš Rosický, porazil v odvetě 4. předkola Fenerbahce 2:0 a potvrdil úvodní výhru z Istanbulu. V nominaci hostů tentokrát chyběl obránce národního týmu Michal Kadlec. Elitní soutěž si zahraje i Tomáš Jun. Jeho Austria sice ve Vídni podlehla Dinamu Záhřeb 2:3, ale díky náskoku 2:0 z Chorvatska se mohla radovat.

Poslední krok naopak nezvládl PAOK Soluň. Řecké mužstvo se střídajícím útočníkem Tomášem Necidem doma podlehlo 2:3 Schalke, které i v oslabení odčinilo úvodní remízu z Gelsenkirchenu. Do hlavní fáze elitní soutěže postupují také Basilej a Steaua Bukurešť. Švýcarský celek zdolal 2:0 bulharský Ludogorec Razgrad, na jehož hřišti před týdnem vyhrál vysoko 4:2. Steaua hrála 2:2 na půdě Legie Varšava.

Arsenal nepřipustil senzaci a pošestnácté za sebou postoupil do základní skupiny LM. Fenerbahce udělalo od prvního zápasu šest změn včetně absentujícího Kadlece. Na stadionu Emirates se poprvé prosadil v 25. minutě velšský záložník Ramsey, který zakončil akci Podolského a Walcotta a navázal na svou branku z Turecka.

Domácí brankář Szczesny pak střelu Emenikeho vyrazil na tyč, brankovou konstrukci trefil po změně stran také Walcott. V 74. minutě pojistil vedení Arsenalu volejem po rychlé akci opět Ramsey a korunoval tak povedený dvojzápas.

Austrii s Junem na kraji zálohy se vydařil úvod, když už v páté minutě skóroval Mader. Dinamo ale zápas ještě v prvním poločase zdramatizovalo. Po půlhodině hry vyrovnal Brozovič a krátce před pauzou otočil skóre Fernándes. V 70. minutě zvýšil Bečiraj na 1:3 a za tohoto stavu šel dál záhřebský tým. Ostudu rakouského mistra ale odvrátil brankou z 82. minuty střídající Kienast po několika okamžicích na hřišti. Jun střídal v 69. minutě.

Schalke poslal do vedení dvě minuty před přestávkou Szalai. Za domácí PAOK vyrovnal v 53. minutě Athanasiadis. Soluňské šance poté zvýšil v 64. minutě vyloučený Jones, krátce poté však skóroval jeho spoluhráč Draxler.

V 79. minutě, když už byl na trávníku Necid, sice vyrovnal Katsuranis, ale poslední slovo mělo znovu Schalke. V poslední minutě jeho postup stvrdil svým druhým zásahem Maďar Szalai. Velké satisfakce tak nakonec nedosáhl trenér PAOK Huub Stevens, jenž byl loni v prosinci v Schalke odvolán.

Odvety 4. předkola Ligy mistrů

Arsenal - Fenerbahce 2:0 (25. a 72. Ramsey), první zápas 3:0, postupuje Arsenal, Austria Vídeň - Dinamo Záhřeb 2:3 (5. Mader, 82. Kienast - 35. Brozovič, 43. Fernandes, 70. Bečiraj), první zápas 2:0, postupuje Austria, Basilej - Ludogorec Razgrad 2:0 (11. Frei, 79. Degen), první zápas 4:2, postupuje Basilej, Legia Varšava - Steaua Bukurešť 2:2 (27. Radovič, 90+4. Rzezniczak - 7. Stanciu, 9. Piovaccari), první zápas 1:1, postupuje Steaua, PAOK Soluň - Schalke 2:3 (53. Athanasiadis, 79. Katsouranis - 43. a 90. Szalai, 67. Draxler), první zápas 1:1, postupuje Schalke.