Dvakrát dotáhnout vedení Manchesteru City a držet nerozhodný výsledek dokázala Viktoria Plzeň na trávníku aktuálně čtvrtého celku Premier League. V 5. kole základní skupiny Ligy mistrů nakonec prohrála 2:4. Góly českého mistra vstřelili Hořava a Tecl, na vítěznou trefu Negreda ze 79. minuty už Plzeň odpověď neměla. V závěru zpečetil výhru favorita bývalý hráč české ligy Džeko.

Bayern Mnichov zvítězil v Moskvě nad CSKA a překonal rekord Barcelony v počtu vítězství v soutěži v řadě. Plzeň i po páté porážce má stále naději na třetí místo ve skupině a postup do Evropské ligy. Potřebuje k tomu v závěrečném utkání doma porazit právě CSKA Moskva.

Plzeň musela těsně před utkáním změnit sestavu, protože kvůli zažívacím problémům nemohl nastoupit Limberský. Na jeho místo levého beka tak nastoupil Hubník. Ten se navíc v průběhu první půle při jednom ze soubojů zranil na hlavě, ale po ošetření byl schopen pokračovat ve hře.

Český mistr se inspiroval dobrým výkonem z předchozího utkání s Bayernem Mnichov a na půdě velkého favorita hrál bez respektu. Od začátku napadal rozehrávku soupeře a snažil se zamezit postupné kombinaci City. Domácí však potvrzovali kvalitu a byli nebezpečnější.

Jenže Džeko nevyužil brejk tří útočníků na dva obránce a zakončil jen nedůraznou střelou. Nasri pak ve 14. minutě trefil z dálky pouze břevno a o chvíli později francouzský záložník selhal i po přihrávce Agüera, když z velmi dobré pozice pálil z voleje těsně vedle.

Zhruba od 25. minuty však začala přebírat otěže Plzeň, vyrovnala hru, získávala standardní situace a dostávala se i do šancí. Parádní akci předvedla Viktoria ve 27. minutě, kdy se prosmýkl obranou Rajtoral, ale na jeho střílenou přihrávku těsně nedosáhli Tecl ani Ďuriš. Slovenský reprezentant Ďuriš pak nevyužil ani nadějný brejk, když po Kolářově přihrávce pálil vedle.

Nevyužité šance Plzeň mrzely o to více, že ve 32. minutě nastřelil Agüero ruku Rajtorala a sám proměnil penaltu. Byl to už jeho 15 gól z posledních 12 zápasů. Plzeň však inkasovaný gól nesrazil. Naopak pokračovala v dobrém výkonu a odměnou jí bylo ještě do poločasu vyrovnání. Kolář uvolnil z druhé vlny nabíhajícího Hořavu, který se z 18 metrů trefil přesně k tyči Hartovy branky.

Do druhé půle domácí trenér Pellegrini překvapivě stáhl hvězdného Agüera, přesto hrál Manchester mnohem aktivněji než v první půli. Jenže především Džeko se v zakončení trápil. Hlavičku Fernandinha pod břevno zase skvěle vyrazil brankář Kozáčik.

V 65. minutě už ale Plzeň kapitulovala. Na malém vápně zůstal zcela nepokrytý Nasri a vrátil Manchesteru vedení. Rychlou odpověď plánoval Kolář, ale jeho táhlou střelu vyrazil Hart. O chvilku později však byl úspěšnější Tecl, kterému Kolář přiklepl míč, a plzeňský útočník zblízka prostřelil Harta. Potvrdil tak velmi dobrou formu šestým gólem z šesti posledních zápasů.

Nakonec ale slavil zisk všech bodů Manchester, a to zásluhou střídajícího Negreda. Španělský útočník si po třech minutách na hřišti počkal na perfektní přihrávku za obranu od krajana Navase a zblízka doklepl míč do branky. V samotném závěru se dočkal i Džeko, který hlavičkou upravil na konečných 4:2.

Manchester City - FC Viktoria Plzeň 4:2 (1:1)

Branky: 33. Agüero z pen., 65. Nasri, 79. Negredo, 89. Džeko - 43. Hořava, 69. Tecl. Rozhodčí: Aydinus - Ok, Tascioglu (všichni Tur.). ŽK: Milner, Demichelis, Touré - Čišovský.

Manchester: Hart - Richards, Demichelis, Lescott, Kolarov - Milner, Fernandinho (64. Touré), Javi García, Nasri (75. Negredo) - Džeko, Agüero (46. Navas). Trenér: Pellegrini.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Hubník - Horváth, Hořava - Petržela (74. Kovařík), Kolář (86. Bakoš), Ďuriš (90. Wágner) - Tecl. Trenér: Vrba.

Bayern překonal rekord Barcelony

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili CSKA Moskva 3:1 a desátou výhrou v elitní soutěži za sebou překonali rekord Barcelony ze sezony 2002/03. Bayern měl už dříve jistý postup stejně jako Manchester City, k nim se dnes připojily Real Madrid, Paris St. Germain a Manchester United.

Bayern zachoval naději Plzně na konečné třetí místo a postup do jarního play off Evropské ligy. Viktoria, která prohrála 2:4 na hřišti Manchesteru City, ztrácí před posledním domácím duelem s CSKA na ruského soupeře tři body.

Radost hráčů Bayernu z gólu na hřišti CSKA MoskvaRadost hráčů Bayernu z gólu na hřišti CSKA Moskva

Bayern nastoupil v moskevské Chimki Areně v nejsilnější sestavě, chyběly jen zraněné opory Ribéry, Schweinsteiger a Mandžukič. Do vedení šel v 17. minutě díky povedené střele Robbena, vedení navýšil z individuální akce Götze. Krátce poté sice z penalty snížil Honda, ale Müller z dalšího pokutového kopu vrátil Bayernu dvoubrankový náskok.

Real i Juventus splnily roli favoritů

Real bez zraněného kanonýra Ronalda nezačal s Galatasarayem dobře. Ve 26. minutě obránce Ramos těsně před šestnáctkou stáhl Buluta a rozhodčí mu dal červenou kartu. Oslabený favorit přesto střílel góly. Všechno začal Baleův přímý kop, Bulut sice vyrovnal, ale pět minut po pauze vrátil Realu vedení Arbeloa, který pak připravil třetí branku pro Di Maríu. Skóre uzavřel Isco.

Juventus porazil Kodaň díky hattricku Vidala 3:1, na pátý pokus zvítězil a zachoval své šance na postup ze skupiny B. Domácí poprvé skórovali z penalty. Krátce po pauze odpověděl Mellberg, ale po hodině hry Vidal proměnil další pokutový kop a tři minuty poté přidal třetí trefu. Hráči Juventusu se dostali z posledního místa na druhé a k postupu jim stačí neprohrát v Istanbulu.

Manchester dal bůra Leverkusenu

PSG poslal do vedení proti Olympiakosu už v sedmé minutě Ibrahimovič, který se osmou trefou v sezoně LM dotáhl na nejlepšího střelce Ronalda. Favorit si v Paříži zkomplikoval situaci hned v první minutě po přestávce, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Verratti. V 81. minutě sice vyrovnal Manolas, ale Cavani v poslední minutě zařídil těsný triumf domácích.

Nani z Manchesteru střílí gól brankáři Lenovi z LeverkusenuNani z Manchesteru střílí gól brankáři Lenovi z Leverkusenu

Manchester United rozhodl o drtivém vítězství v Leverkusenu už v prvním poločase. V rozmezí osmi minut se prosadili Valencia a vlastním gólem Spahič. Na obou brankách měl podíl Rooney, který byl vidět i po změně stran. V 66. minutě jeho střelu dorazil Evans a v 77. minutě našel anglický útočník hlavičkujícího Smallinga. Dvě minuty před koncem dokonal debakl Bayeru Nani.

Reprezentační záložník Tomáš Hübschman sledoval z lavičky jasnou výhru Šachtaru Doněck 4:0 nad outsiderem San Sebastianem. O všechny branky ukrajinského týmu se postarali Brazilci: trefili se Luiz Adriano, Alex Teixeira a dvakrát Douglas Costa.

Výsledky Ligy mistrů:

Skupina A:

Šachtar Doněck - San Sebastian 4:0 (1:0)
Branky: 68. a 87. Douglas, 37. L. Adriano, 48. A. Teixeira. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.).

Leverkusen - Manchester United 0:5 (0:2)
Branky: 22. Valencia, 30. vlastní Spahič, 66. Evans, 77. Smalling, 88. Nani. Rozhodčí: Oddvar Moen (Nor.).

1. Manchester United 5 3 2 0 11:3 11
2. Šachtar Doněck 5 2 2 1 7:5 8
3. Leverkusen 5 2 1 2 8:10 7
4. San Sebastian 5 0 1 4 1:9 1

Skupina B:

Real Madrid - Galatasaray 4:1 (1:1)
Branky: 37. Bale, 51. Arbeloa, 63. Di María, 81. Isco - 38. Bulut. Rozhodčí: Collum (Skot.). ČK: 26. Ramos (Real).

Juventus - FC Kodaň 3:1 (1:0)
Branky: 29. z pen., 60. z pen. a 63. Vidal - 56. Mellberg. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.).

Anderlecht - Benfica Lisabon 2:3 (1:1)
Branky: 19. Mbemba, 77. Bruno - 34. Matič, 52. vlastní Mbemba, 90. Rodrigo. Rozhodčí: Orsato (It.).

Paris St. Germain - Olympiakos Pireus 2:1 (1:0)
Branky: 7. Ibrahimovic, 90. Cavani - 81. Manolas. Rozhodčí: Thomson (Skot.). ČK: 46. Verratti (PSG).

1. Paris St. Germain 5 4 1 0 15:3 13
2. Olympiakos Pireus 5 2 1 2 7:7 7
3. Benfica Lisabon 5 2 1 2 6:7 7
4. Anderlecht 5 0 1 4 3:14 1

Skupina D:

CSKA Moskva - Bayern Mnichov 1:3 (0:1)
Branky: 62. Honda z pen. - 17. Robben, 56. Götze, 65. Müller z pen. Rozhodčí: Gautier (Fr.).

Sestava CSKA: Akinfejev - Nababkin, A. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov - Wernbloom, Milanov (90. Vitinho) - Zuber (69. Elm), Honda, Tošič - Musa (80. Bazeljuk). Trenér: Sluckij.

1. Bayern Mnichov 5 5 0 0 15:2 15
2. Manchester City 5 4 0 1 15:8 12
3. CSKA Moskva 5 1 0 4 7:15 3
4. Viktoria Plzeň 5 0 0 5 4:16 0