Další korupční skandál v domácí fotbalové lize? Kvůli podezřelým sázkám prý protikorupční policie začala vyšetřovat srpnový zápas 3. kola první ligy mezi Mladou Boleslaví a Libercem. Duel skončil vysokou prohrou Slovanu 0:4, policie prověřuje podezření z nekalých sázek a možného ovlivnění výsledku. Informaci jako první přinesl deník Sport.

První dva góly, které padly po chybách libereckých hráčů Luboše Huška a brankáře Přemysla Kováře, označil Sport za podezřelé. Oba fotbalisté ale jakékoliv úmyslné ovlivnění zápasu odmítají a sami zvažují, že podají žalobu na ochranu svých práv.

Podezřelý zápas 3. kola

Mladá Boleslav - Slovan Liberec 4:0 (2:0)

Branky: 3. Chramosta, 37. Fabián, 59. Štajner, 82. Kysela. Rozhodčí: Proske - Blažej, Kotík. ŽK: Kysela, Nešpor, Štípek - Pavelka, Rabušic, Kováč. Diváci: 4324.

M. Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Kúdela, Fabián - Zahustel (77. Štípek), Ščuk, Jarolím, Štajner (85. Jeslínek) - Nešpor (72. Mareš) Chramosta. Trenér: Minář.

Liberec: Kovář - Coufal, Kováč, Hušek (46. Rabušic), Fleišman - Sackey - Šural, Rybalka, Pavelka, Kalitvincev (46. Frýdek) - Delarge (78. Hadaščok). Trenér: Šilhavý.

"Jednoznačně a důrazně odmítáme, že bychom úmyslně ovlivnili jakékoli utkání, a tedy i utkání v Boleslavi. Jsme pohoršeni, jakým způsobem deník Sport o celé záležitosti informoval. Navíc je podle našeho názoru šokující, že ani jednomu z nás nezavolali a nezeptali se na náš názor. Zvažujeme, že své jméno budeme chtít očistit právní cestou," uvedli Hušek s Kovářem ve společném prohlášení, které zaslal médiím liberecký klub.

Podle údajů Sportu vyšetřování inkriminovaného zápasu potvrdilo několik na sobě nezávislých zdrojů. Liberec odehrál duel v Mladé Boleslavi jen tři dny poté, co v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy porazil FC Curych 2:1. Slovan následně postoupil do základní skupiny a kvůli úzkému kádru se nevyhnul v domácí soutěži ani několika dalším výpadkům.

Severočeský klub nemá o údajném vyšetřování žádné zprávy. "Očekávali bychom, že o vyšetřování takto závažné skutečnosti bychom byli policií neprodleně informováni, protože pokud by byl někdo skutečně poškozeným, tak by to byl právě Slovan Liberec. Velmi spekulativní článek ale v tuto chvíli poškozuje náš klub v očích veřejnosti, a poškozuje i hráče, kteří jsou ve článku podsouváni jako možní viníci," uvedl klub s tím, že více se k celé záležitosti nebude vyjadřovat, dokud nebudou předloženy řádné důkazy.

Policie už podle dřívějších informací serveru aktualne.cz prošetřuje třináct podezřelých zápasů v různých českých soutěžích, které mohly být ovlivněny ve prospěch sázkařské mafie. Jedním z nich měl být i dubnový ligový duel mezi Teplicemi a Českými Budějovicemi (4:0).

Aféra českým fotbalem hýbe už od září, ale zatím bez konkrétního výsledku. Policie obvinila dvanáct současných či bývalých hráčů a disciplinární komise nejprve jedenácti z nich zastavila činnost, protože jeden z obviněných Jan Leligdon se už vzdal členství ve FAČR. Odvolací komise ale vzápětí verdikt disciplinárky zrušila a všem fotbalistům povolila nastupovat až do vyřešení případu.

Související