Bezgólové první poločasy a dvě zahozené penalty byly k vidění ve středečních zápasech Ligy mistrů. Fotbalisté Bayernu Mnichov nakonec vyhráli na hřišti Arsenalu 2:0 a nakročili mezi nejlepší osmičku soutěže. Londýňané, za které na závěrečnou čtvrthodinu nastoupil reprezentační kapitán Tomáš Rosický, proti obhájci trofeje odehráli druhý poločas v oslabení bez vyloučeného brankáře Wojciecha Szczesného.

Venku uspělo také Atlético Madrid, které si z osmifinálového střetnutí na stadionu AC Milán veze vítězství 1:0.

Kanonýři Ligy mistrů

10 - Ibrahimovic (PSG),
9 - Cristiano Ronaldo (Real),
7 - Messi (Barcelona),
6 - Agüero,
5 - Negredo (oba Man. City), Vidal (Juventus), Diego Costa (Atlético),
4 - Cavani (PSG), Lewandowski (Dortmund), Higuaín (Neapol), Müller (Bayern).

Na hrotu útoku Arsenalu místo Girouda od začátku překvapivě nastoupil méně zkušený Sanogo. Právě jeho nebezpečnou střelu musel v úvodu zlikvidovat Neuer. Brankář Bayernu ještě víc zazářil v deváté minutě, když zneškodnil nepovedenou penaltu reprezentačnímu spoluhráči Özilovi.

Mnichovské mužstvo se vzpamatovalo z počáteční domácí aktivity a v závěru první půle také zahrozilo. Pronikajícího Robbena srazil v šestnáctce Szczesny, rozhodčí Rizzoli udělil polskému gólmanovi červenou kartu a nařídil druhý pokutový kop. Ani Alaba však nedokázal z této standardní situace skórovat. A stejný hráč pět minut před pauzou trefil pouze tyčku branky náhradníka Fabianského.

Bayern zahájil druhý poločas náporem a v 54. minutě poprvé gólově využil početní výhodu. Povedenou týmovou kombinaci zakončil technickou střelou záložník Kroos. Pro Mnichovany to byl jubilejní 100. soutěžní zásah v této sezoně. Svěřenci Pepa Guardioly kontrolovali hru a "Kanonýry" prakticky nepouštěli z jejich poloviny. Druhou branku přidal dvě minuty před koncem hlavou střídající Müller. Další Kroosův pokus pak zastavila tyč.

Arsenal doma ukončil sérii třinácti soutěžních zápasů bez porážky a počtvrté za sebou podlehl německému soupeři. Bayern si stejně jako v loňském osmifinále LM veze ze stadionu Emirates dvoubrankový náskok do domácí odvety.

Milán začal na San Siru mnohem lépe než favorizované Atlético, které v úvodní dvacetiminutovce dvakrát zachránila branková konstrukce. Nejprve Kaká napálil břevno a o chvíli později hlavičku Poliho vytáhl hostující brankář Courtois na tyč.

Domácí ani po změně stran neproměnili další šance, což je v závěru mrzelo. Sedm minut před koncem totiž rozhodl duel nejlepší střelec Atlética Diego Costa hlavou po rohovém kopu. Milánskému kouči Clarenci Seedorfovi tak nevyšla trenérská premiéra v soutěži, kterou jako jediný hráč v historii vyhrál se třemi různými kluby.

Arsenal - Bayern Mnichov 0:2 (0:0)

Branky: 54. Kroos, 88. Müller. Rozhodčí: Rizzoli - Stefani, Faverani (všichni It.). ČK: 37. Szczesny (Arsenal). ŽK: Sanogo, Rosický - Boateng, Mandžukič. Diváci: 58.000.

Arsenal: Szczesny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs (31. Monreal) - Flamini - Oxlade-Chamberlain (74. Rosický), Özil, Wilshere, Cazorla (39. Fabianski) - Sanogo. Trenér: Wenger.

Bayern: Neuer - Lahm, Boateng (46. Rafinha), Dante, Alaba - Robben, Martínez, Thiago (79. Pizarro), Kroos, Götze - Mandžukič (64. Müller). Trenér: Guardiola.

AC Milán - Atlético Madrid 0:1 (0:0)

Branka: 83. Diego Costa. Rozhodčí: Proenca - Miranda, Trigo (všichni Portug.). ŽK: Abate, Bonera, Rami - Insua, Suárez, Diego Costa, López. Diváci: 65.890.

Milán: Abbiati - De Sciglio (26. Abate), Bonera, Rami, Emanuelson - Essien, De Jong - Poli (85. Constant), Kaká, Taarabt - Balotelli (78. Pazzini). Trenér: Seedorf.

Atlético: Courtois - Juanfran, Miranda, Godín, Insua - Arda Turan (74. Rodríguez), Suárez, Gabi, Koke - García (80. Adrián) - Diego Costa. Trenér: Simeone.