Fotbalisté Jablonce porazili v úvodním čtvrtfinále Poháru České pošty Mladou Boleslav 2:0 a mají výhodnou pozici před odvetou, která se hraje za týden. Obhájce triumfu rozhodl o výhře v závěru první půle, kdy se v rozmezí šesti minut trefili Brazilec Rossi a Jan Kopic.

Boleslav utrpěla v šestém soutěžním zápase pod vedením koučem Karla Jarolíma první porážku a zatím jí nevychází odveta za loňské pohárové finále, které prohrála s Jabloncem po penaltovém rozstřelu.

Boleslav přitom začala lépe a ve čtvrté minutě mohla otevřít skóre. Rosa předvedl povedené nůžky, ale radost mu zkazila tyč. V první půli byla k vidění řada nepřesností, přesto šli domácí do kabin s dvougólovým náskokem.

Nejprve ve 34. minutě Fantiš po dlouhém pasu do vápna přiťukl hlavou míč Rossimu a brazilský obránce či záložník halfvolejem zamířil přesně k levé tyči. O šest minut později si na zpětnou přihrávku do šestnáctky naběhl Kopic a zvýšil na 2:0.

Hostující kouč Jarolím udělal v poločase dvě změny a jeho svěřenci vstoupili do druhé půle aktivně. Jablonec se ale z tlaku rychle dostal a v 62. minutě mohl navýšit vedení. Čížkův centrovaný míč z přímého kopu propadl až na pravou tyč a na brankové konstrukci skončila i následná Benešova dorážka. Boleslav se ještě snažila zkorigovat stav, ale Šultesova trefa čtvrt hodiny před koncem kvůli ofsajdu neplatila.

Baumit Jablonec - FK Mladá Boleslav 2:0 (2:0)

Branky: 34. Rossi, 40. Kopic. Rozhodčí: Jech - Wilczek, Zeman. ŽK: D. Jarolím (M. Boleslav). Diváci: 1856.

Jablonec: Valeš - P. Eliáš, Beneš, Štochl, Jablonský - Kopic, Rossi, Loučka, Fantiš (71. Novák) - Čížek (88. Pázler), Třešňák (90. Kubista). Trenér: Skuhravý.

M. Boleslav: Miller - Bořil, Dosoudil, Kúdela, Rosa - Ščuk, D. Jarolím - Zahustel (46. Magera), Koreš (70. J. Eliáš), Štohanzl - Nešpor (46. Šultes). Trenér: K. Jarolím.

Shrnutí výsledků fotbalového Poháru České pošty

Odveta osmifinále:

Viktoria Plzeň - Domažlice 4:0 (0:0)

Branky: 69. a 72. Ďuriš, 50. Rezek, 57. Hrdlička. Rozhodčí: Berka - Kubr, Fišer. ŽK: Lukeš, Veselinovič (oba Plzeň). Diváci: 2038. První zápas 3:0, postoupila Plzeň.

Sestava Plzně: Bolek - Lukeš, Hubník, Chocholoušek, Kovařík (46. Ďuriš) - Štípek, Veselinovič, Hořava (46. Rezek), Končal - Wágner (58. Bakoš), Hrdlička. Trenér: Uhrin ml.

První zápasy čtvrtfinále:

Dukla Praha - Sparta Praha 2:1 (1:0)

Branka: 37. Mareš, 65. Pospěch z pen. - 80. Krejčí. Rozhodčí: Kocourek - Blažej, Pochylý. ŽK: Berger, Pospěch - Hybš. Diváci: 2943.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Božič, Matěj Hanousek - Kalouda, Hlinka, Marek Hanousek - Mareš (88. Engelmann), Pospěch (90.+3 Marek), Berger (79. Černý). Trenér: Kozel.

Sparta: Čech - Kadeřábek, Holek (46. Polom), Švejdík, Hybš - Vacek (70. Lafata), Hušbauer, Mareček - Dočkal (58. Krejčí), Konaté - Juliš. Trenér: Lavička.

Slavia Praha - Zbrojovka Brno 0:1 (0:0)

Branka: 63. Šisler. Rozhodčí: Příhoda - Pilný, Vaňkát. ŽK: Škoda - Skalák, Janotka. Diváci: 2542.

Slavia: Čontofalský - Dostál, Škoda, Smejkal, Ritchie - Gecov, Zmrhal (61. Lička) - Prošek (72. Juhar), Hrubý (72. Nitrianský), Vošahlík - Necid. Trenér: Pastoor.

Brno: Hladký - Buchta, Schuster, Pernica, Keresteš - Malík (60. Janotka), Hyčka (80. Kunc), Zavadil, Šisler (88. Fischer), Markovič - Skalák. Trenér: Kotal.

Další zápas: Viktoria Plzeň - FC Vysočina Jihlava (úterý 1. dubna: 18:00).