Pražané se tak udrželi v čele tabulky české nejvyšší soutěže a navíc poprvé v novém ročníku zvítězili výraznějším rozdílem - až dosud totiž vše vyhráli o gól, nebo v nastavení.

Hokejisté Slavie oslavují vstřelení gólu. Vysoce favorizovaní domácí vstoupili do prvního souboje ze svého dalšího trojbloku domácích zápasů s náhradníkem Furchem v brance a rychle třímali otěže zápasu, když hned ve třetí minutě využili přesilovku.

Po 74 vteřinách hry totiž musel na trestnou lavici Pšurný a Micka o více než minutu později překvapil tečovanou střelou zápěstím Biegla.

Zpočátku neškodný Zlín se připomněl také zásluhou přesilovky a naložil s ní podobně jako domácí. S nahozením Galvase skrz klubko hráčů si ještě poradil Furch, vzápětí se na druhé straně blýskl dravým průnikem podél hrazení Vondrka, ale toho vychytal Biegl.

Hra se přestěhovala opět na druhou stranu kluziště, kam zavezl puk Kollár, vzápětí ho předložil Rachůnkovi a ten našel nekryté místo pod Furchovou vyrážečkou. Zbytek třetiny patřil od té chvíle překvapivě hostům.

Berany mohl ve 13. minutě dostat do vedení kanonýr minulého kola Köhler, který se již chystal zamést puk bekhendem za záda povyjetého Furcha, ale na poslední chvíli zatáhl za záchranou brzdu Kadlec a byl vyloučen.

Inkasované brance však nakonec stejně nezabránil; obrana červenobílých zapomněla na Lešku, jehož našel křížnou přihrávkou Galvas, a zlínský kanonýr pálil přesně, což po odrazu puku zpět před brankovou čáru potvrdil sudímu Hradilovi i videorozhodčí.

Adam Svoboda chytá střelecký pokus Pet ru Leškovi. Hned od začátku druhého dějství však dala Slavia najevo, že dnes ještě prohrát nehodlá. Po chvilce si vynutila vyloučení Hamrlíka, které mohl ve 25. minutě ztrestat ve velké šanci Tomica, ani při dorážce však Biegla nepokořil.

Chvilku na to ještě orazítkoval Micka tyč, ale pak už se lídr extraligy dočkal vyrovnání. Ve 29. minutě si totiž Bednář elegantně nabruslil až před Biegla a blafákem do bekhendu mu nedal nejmenší šanci.

Slávisté znovu převzali taktovku a po závaru mohl ve 34. minutě skórovat Doležal, ale radost mu na poslední chvíli sebral blokující Nosek. Pouhých 11 vteřin před koncem druhé třetiny měl tutovku na holi Červenka, skákavý puk však netrefil přesně a minul branku.

Ve třetí dvacetiminutovce Pražané ještě vystupňovali svou aktivitu, díky níž si vynutili i několik vyloučení, ale ze všeho nejdřív dvakrát v krátkém sledu gólově udeřili.

Červenka si nejprve spravil chuť, když využil váhání zlínských zadáků po nahození Doležala, a 48 vteřin na to rozebrala chybující obranu parádní rychlou kombinací trojice Vondrka - Beránek - Hruška. Hosté zcela odpadli a výhru Slavie ještě zvýraznili Sklenář a dokonce při oslabení znovu Červenka.

Jiří Kalous (Slavia Praha): "Zlín přijel pro nás s velmi nepříjemnou taktikou, hrál důrazně v osobních soubojích a velmi dobře.

Díky třetí třetině, kdy jsme z důrazu dokázali vstřelit branky, jsme však výsledek převrátili v náš prospěch. Dominik Furch nastoupil proto, že ho chceme dostat do hry. Proto dostal příležitost a zhostil se jí výborně."

Rostislav Vlach (Zlín): "Utkání bylo dvě třetiny vyrovnané, ale poslední třetina nám i vinou nějakých vyloučení nevyšla. Je to škoda, protože si myslím, že hra byla po dvě třetiny slušná a za ně bychom si bod zasloužili.

U třetího gólu domácích jsme zvažovali, zda to byl opravdu gól, protože nebylo úplně zřejmé, zda to v brance bylo nebo ne. Chtěli jsme využít videorozhodčího, ale hlavní rozhodčí říkal, že to viděl a byl to gól, tak tam byly trošku dohady."

Plzeň vyhrála šestý zápas

Hokejisté Plzně vyhráli na ledě Litvínova 4:2 a bodovali naplno v šestém ze sedmi zápasů v letošním ročníku extraligy. Tým okolo Martina Straky zaváhal jen v neděli na ledě Vítkovic a drží se na druhém místě tabulky o bod za vedoucí Slavií.

Jaroslav Hübl (Litvínov): "Měli jsme převahu, ale z tutových šancí jsme ani nevystřelili na branku. Dostali jsme po našich chybách rychlé dva góly. Když jsme se dostali do zápasu, opět jsme udělali obrovskou chybu.

Plzeň potrestala veškeré naše chyby a my jsme góly nedali ani z vyložených šancí, a proto jsme zaslouženě prohráli. Máme venku i doma více vyloučených než druhý tým. Musíme se nad tím zamyslet. Zápasy se v oslabení nevyhrávají."

Milan Razým (Plzeň): "V závěrečné třetině se domácí snažili vstřelil kontaktní gól, dostali nás pod tlak, z toho pramenili fauly.

Nakonec dali branku, ale my jsme znovu odskočili na rozdíl dvou branek a potom jsme si už obětavým výkonem podpořený výborným Romanem Málkem výsledek pohlídali."

Sparta vyhrála po dvou letech na ledě Kladna

Zápas Kladno - Sparta Hokejisté pražské Sparty po více než dvou letech vyhráli na ledě Kladna. Naposledy se jim to podařilo v únoru 2006. Svěřenci trenéra Františka Výborného ovládli středočeské derby a po výsledku 4:1 si připsali třetí výhru za sebou.

Sparta vyhrála v Kladně i díky přesilovým hrám, ve kterých vstřelila dvě branky, další přidala krátce po návratu vyloučeného hráče na led. Dvěma góly a asistencí se na zisku tří bodů podílel kapitán David Výborný.

Domácí se museli v prestižním zápase obejít bez dosavadní brankářské jedničky Kopřivy, který ulehl se střevní chřipkou. Na jeho místo se poprvé v sezoně postavil Orct, který pět dní netrénoval. Měl totiž poraněnou ruku.

Zdeněk Müller (Kladno): "Sparta měla jedinečný nástup a podařilo se jí vypracovat si náskok. Ve druhé části jsme si vytvořili tlak, ale bohužel klíčovým okamžikem pro nás byl gól na 1:3.

Sparta si poté výsledek už v klidu pohlídala. Měli jsme dost přesilovek, ale chybí nám hlavně v obraně střelec typu Martina Ševce, který před sezonou odešel do Švédska."

Marian Jelínek (Sparta): "Přijeli jsme na Kladno po dlouhé době v opačném gardu, kdy domácí byli v tabulce výše než my. Hráči přistoupili k zápasu velmi zodpovědně a předvedli výborný výkon.

Myslím, že se hrál slušný hokej. Zápas rozhodl náš třetí gól. Velmi dobře hrála naše první lajna, která utkání rozhodla."

Liberec prohrál doma třetí ze čtyř duelů

Hokejisté Liberce prohráli s Vítkovicemi 0:4 a potvrdili, že se jim v úvodu sezony na domácím zmenšeném hřišti nedaří. Bílí Tygři nedokázali navázat na páteční výhru nad nováčkem z Mladé Boleslavi a prohráli před vlastním publikem třetí ze čtyř zápasů.

Ostravané se díky tříbodovému zisku posunuli na třetí místo tabulky, Liberec je až jedenáctý. Vítkovický gólman Jakub Štěpánek udržel podruhé v extraligové kariéře čisté konto.

Dušan Gregor (Liberce): "Dnešní výsledek je pro nás až příliš krutý. Vím, že náš výkon nebyl příliš ideální. Myslím, že rozhodujícím momentem byla druhá branka. Padla na nás deka, ale musíme bojovat. Čekají nás dva zápasy na ledě soupeře a my musíme jít dál."

Zdeněk Moták (Vítkovice): "Pro nás bylo velice důležité, že jsme přestáli úvodní tlak domácích. Poté byl dalším klíčovým momentem druhý gól, který jsme vstřelili před koncem druhé třetiny.

Uhlídali jsme přesilovky Liberce a kvalitní hrou jsme dovedli zápas k vítězství. Absolutorium zaslouží náš brankář Jakub Štěpánek."

Kumstát a Skuhravý strůjci vítězství Varů

Střelecká údernost Petra Kumstáta a Václava Skuhravého pomohla hokejistům Karlových Varů v souboji týmů ze spodní části extraligové tabulky k vítězství ve Znojmě 3:1.

Kumstát vstřelil dvě branky po asistencích Skuhravého, který svou bodovou sbírku rozšířil i jedním gólem. Znojmo se po matném výkonu probralo až v poslední třetině, zlepšení ale ke zvratu už nestačilo.

Václav Baďouček (Znojmo): "Karlovy Vary nás předčily ve všech činnostech, hrály agresivně, dobře bruslily. Padesát minut jsme se pokoušeli střílet pouze zdálky. Chyběla nám ochota se poprat o výsledek.

Hosté získali body naprosto zaslouženě. Zatím si nedokážu vysvětlit, proč naši hráči nechodili do mlýnice před brankou a kromě závěru nebojovali. Hokej bolí. Určitě nám chyběl Jiří Dopita, ale jediný hráč výsledek neudělá."

Mikuláš Antoník (Karlovy Vary): "Pro nás bylo utkání těžké, protože jsme třikrát v předcházejících zápasech prohráli. Zápas jsme dobře zvládli. Podařilo se nám proměnit dvě přesilovky, odskočili jsme na 3:0.

Vyvarovali jsme se větších chyb. I když mělo Znojmo v závěrečné třetině tlak, tak jsme jej až na jedinou inkasovanou branku přestáli. Vítězství nám psychicky hodně pomohlo."

Tomas vystřílel Boleslavi první výhru

Tři góly útočníka Romana Tomase zajistily hokejistům Mladé Boleslavi první výhru v sezoně. Středočeši zvítězili 5:3 na ledě Třince, pro který se právě slovenský útočník stal před rokem nepotřebným.

Nováček v souboji dvou nejslabších týmů extraligy svého soupeře odsunul na dno tabulky a pád slezského klubu nebere konce.

Nezabraly ani velké přesuny v útočných řadách, při nichž nezůstalo místo na loňského kanonýra Róberta Tomíka. Jedna z nových posil Tibor Melichárek se sice uvedl gólem, ale pátou porážku v řadě neodvrátil.

Antonín Stavjaňa (Třinec): "Pro nás je to černý sen. Věřili jsme, že máme ideální šanci se odrazit, ale místo toho jsme spadli úplně dolů. Po takovém zápase začnou padat ultimáta. Z výsledku jsme rozladěni. V Budějovicích to musíme zlomit nebo dojde ke změnám."

Jiří Šejba (Mladá Boleslav): "Konečně se nám podařilo protrhnout střeleckou smůlu, kterou jsme měli ve všech dosavadních zápasech. Dneska jsme k tomu přidali i dobrou hru dozadu. Musíme v tom stále pokračovat. Být důrazní v zakončení a nebát se střílet přes beky."

Budějovice si připsaly pátou porážku v sezóně

Hokejisté Pardubic zdolali České Budějovice 2:1 a navázali na nedělní domácí výhru nad Třincem.

Moeller dostal do vedení až v 58. minutě Jan Starý a při power play Mountfieldu pojistil náskok Michal Tvrdík, ale hosté ještě 32 sekund před koncem trefou Tomáše Vaka zkorigovali stav. Jihočeši, obhájci vítězství v základní části, si připsali už pátou porážku v sezoně.

Václav Sýkora (Pardubice): "Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Byli jsme celý zápas aktivnější a útočnější. Vyhráli jsme i na šance, bohužel jsme se dlouho nemohli prosadit.

Byli jsme možná v tom zakončení málo důrazní, ale šli jsme dál trpělivě a ta spravedlnost se tam objevila, že jsme v samotném závěru dali na 1:0 a potvrdili to gólem do prázdné brány."

Ernest Bokroš (České Budějovice): "Prohrát si utkání tři minuty před koncem, když celé mužstvo makalo a dřelo, to se mi těžko hodnotí. Bylo to velice vyrovnané utkání, šance byly na obou stranách. Rozhodla jedna individuální chyba našeho hráče, že si nevezeme ani bod z Pardubic.

Musíme se z toho dostat tvrdou prací. Pro nás je to strašně špatný stav, ambice klubu jsou jiné, musíme si vydřít utkání, aby se pohoda vrátila na hokejky našich kluků. Soutěž je dlouhá a bude záležet na trpělivosti."

O2 extraliga - 7.kolo:

Slavia Praha - RI Okna Zlín 6:2 (1:2, 1:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 3. Micka (Tomica), 29. Bednář (Kolařík), 41. Červenka (Doležal), 42. D. Hruška (Beránek, Vondrka), 56. Sklenář (Vondrka), 57. Červenka (Vondrka) - 9. Rachůnek (Kollár), 15. Leška (Galvas, Köhler). Rozhodčí: Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3518.

Slavia: Furch - Kadlec, Drtina, J. Novák, Vašíček, Martinka, Kolařík - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, M. Čermák - Micka, V. Růžička ml., Tomica - Sklenář, P. Jelínek, Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.
Zlín: Biegl - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, od 41. navíc Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - M. Pšurný, Kollár, Rachůnek - Kubiš, F. Čech, Záhorovský - Mokrejš, Roman Vlach, Brunec. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdíra.

Litvínov - Lasselsberger Plzeň 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 26. V. Hübl (Švarný, Jenáček), 48. Jánský (Branda, Trávníček) - 11. Matějovský (Kracík), 19. Kracík (Vampola, Vlasák), 30. Vampola, 55. M. Straka (Vampola). Rozhodčí: Husička - Tošenovjan, Bejček. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. Diváci: 5235.

Litvínov: J. Hübl ml. - Walter, Šlégr, Kroupa, Švarný, Vobořil, Kubát, Punčochář, Skuhrovec - Kubinčák, Reichel, Lukeš - J. Černý, V. Hübl, Jenáček - Jánský, Branda, Trávníček - Mach, Rindoš, Bahenský. Trenéři: J. Hübl st. a Rosol.
Plzeň: Málek - Benák, Dresler, Čakajík, S. Hudec, Martinec, Pácal, Zápotočný, Cartelli - Vlasák, M. Straka, Vampola - Důras, Kracík, Matějovský - Dvořák, Šindel, Adamský - Kubalík, Jan Kovář, Kubica. Trenéři: Hynek, Razým a Pejchar.

Geus Okna Kladno - Sparta Praha 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Martin Procházka (Bělohlav, Patera) - 12. D. Výborný (Látal, Ručinský), 17. Broš (Kratěna, Černošek), 37. Ručinský (Ton, D. Výborný), 57. D. Výborný (Látal, L. Procházka). Rozhodčí: Homola - Pouzar, Kostka. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. Diváci: 4639.

Kladno: Orct - Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Hořava, Trončinský, Šmach - Diviš, Patera, Martin Procházka - Čurilla, Frolík, Tomajko - Tenkrát, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a Kasík.
Sparta Praha: Pöpperle - Černošek, Gulaši, L. Procházka, Jan Hanzlík, Ptáček, Cunik, Vojta - Látal, D. Výborný, Ručinský - Netík, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Podlešák - Dragoun, Hrdel, Hromas. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

Bílí Tygři Liberec - Vítkovice Steel 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Burger (Štefanka), 20. Krstev (Roman, Korhoň), 22. Petrovický (Burger), 48. Ujčík (Stehlík). Rozhodčí: Šír - Čížek, Prchal. Vyloučení: 6:6, navíc Blatný - Petrovický oba 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4042.

Liberec: Fikrt - J. Moravec, Jiruš, Harant, Modrý, Žabka, Zíb, Hunkes, Jareš - V. Nedorost, Podkonický, Pletka - Bartovič, Kašpařík, Šachl - Klimenta, Plodek, Blatný - Vantuch, Rapáč, Špaček. Trenéři: Gregor, V. Čermák a Kapoun.
Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Stehlík, Krstev, Trnka, Kuboš, Ovčačík, Suchý - Treille, R. Hruška, Krenželok - Petrovický, Burger, Štefanka - Ujčík, Šimíček, Svačina - Korhoň, Roman, Klimek. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.

Znojemští Orli - Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 50. Čachotský - 18. Kumstát (Skuhravý), 21. Skuhravý, 39. Kumstát (Skuhravý, Košťál). Rozhodčí: Kubeš - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 2323.

Znojmo: Trvaj - Švrček, Bičánek, Štach, Mojžíš, Tesařík, Chvátal, Kotaška, Rýgl - Erat, R. Procházka, Selingr - J. Svoboda, Haman, Plášek - Demel, Meidl, M. Růžička - Kucharczyk, Čachotský, Beroun. Trenéři: Rulík a Baďouček.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Duben, Grof, Němec, Mudroch, Prošek, K. Černý - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Hluchý, Skladaný, Bílek - Zucker, Zaťovič, Dej. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.

Oceláři Třinec - Mladá Boleslav 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 13. Melichárek (Kanko, D. Moravec), 23. Balej (Pavelek, Polanský), 43. Pavelek - 6. Tomas (Benda), 8. Tomas, 18. Nouza (Král, Handlovský), 41. Handlovský (Král). 50. Tomas (Bauer, Benda). Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Křivský. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2538.

Třinec: Vojtek - Sekeráš, Výtisk, Andersons, Malec, Rangl, Gureň - Melichárek, Kanko, D. Moravec - D. Květoň, Peterek, Martynek - Balej, Polanský, Pavelek - od 23. navíc Hašek, Zeliska, Hampl. Trenéři: Stavjaňa a Juřík.
Mladá Boleslav: Chábera - Marušák, Kočí, Mocek, Bauer, Holub, Brňák, Jindra, Schnabel - Nouza, Král, Handlovský - Kubeš, Benda, Tomas - R. Pšurný, M. Čech, P. Barinka - Boháč, Sýkora, Eiselt. Trenéři: Šejba a Gudas.

Moeller Pardubice - Mountfield České Budějovice 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 58. Starý (Kolář), 59. Tvrdík - 60. Vak (Veselý, Vydarený). Rozhodčí: R. Svoboda - Kalivoda, Pouzar. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 7000.

Pardubice: M. Růžička - Čáslava, Píša, Štrbák, Snopek, Havíř, Nakládal, Zukal, M. Šeda - Somík, Pucher, Ondřej - Pivko, Divíšek, Cetkovský - Kolář, Koukal, Starý - Tvrdík, Radil, Rákos. Trenéři: V. Sýkora a Seidl.

České Budějovice: Turek - L. Poživil, Gřegořek, Sičák, Toman, Frolo, Vydarený - M. Hudec, Vak, Veselý - Duda, Huml, Kůrka - Gulaš, Šimánek, Kotrla - Mertl, L. Květoň, Hřebejk. Trenéři: Bokroš a Tlačil.