Druhý trenér se marně snažil vzkřísit hokejisty Komety Brno, kteří tonou na chvostu extraligové tabulky. Pavel Pazourek se na vlastní žádost vzdal funkce a nužstvo zatím povede asistent Mojmír Trličík. Důvodem Pazourkova rozhodnutí byly neuspokojivé výsledky a snaha dát týmu nový impulz. "Zatím je pro nás ta informace příliš čerstvá. Nyní nemohu říci ani v jakém časovém horizontu otázku nového trenéra vyřešíme. Chceme to udělat brzy, ovšem nechceme nic uspěchat," řekl majoritní vlastník klubu Libor Zábranský.

Pazourek rezignoval po úterní porážce 2:4 s Plzní, po níž Kometa ztrácí na předposlední Kladno už jedenáct bodů. V Pazourkovi rozhodnutí uzrálo po právě po tomto zápase, v jehož průběhu nespokojení diváci skandovali "Pazourek ven". Na tiskové konferenci po utkání však ještě tvrdil, že nemá ve zvyku sám odstupovat. V noci ale změnil názor. "I když jsme v tabulce poslední, tak je pořád o co hrát. A někdo nový může dát týmu další impulz, který přináší každá změna. A také šance, že se nový trenér trefí do naturelu hráčů," řekl Pazourek.

Šestapadesátiletý kouč převzal převzal nováčka soutěže po čtvrtém kole po odvolaném Vladimíru Kýhosovi. V minulé sezoně vedl prvoligový Hradec Králové a do brněnského klubu poté přišel na pozici sportovního manažera mládeže. V Brně se jedná už o třetí trenérský odchod. V polovině listopadu opustil tým na vlastní žádost asistent Václav Baďouček.

Pazourek po svém příchodu cítil, že se Kometa zvedá. V posledních devíti zápasech hrála sedmkrát doma a získala devět bodů. "Ale nyní jsme šli zase dolů. Když jsme se herně zvedali, tak jsme neměli štěstí. Po prohrách se najednou dělá všechno špatně. Samozřejmě přemýšlím o tom, co se případně nevyužilo a na druhé straně využilo. Všechno šlo hodně rychle," dodal kouč.

V posledním týmu tabulky vidí i pozitiva. "Hráči mají nesmírnou chuť hrát, trénovat. Nikomu není situace lhostejná. Spolupráce byla velmi dobrá," tvrdí Pazourek, jenž by rád v klubu dál působil v jiné funkci. Zatím ale svou budoucnost s vedením neřešil.