Český hokejový brankář Ondřej Pavelec ve středu vychytal své druhé čisté konto v sezoně i v NHL, když 40 zákroky dovedl Atlantu k výhře 2:0 na ledě Detroitu.

O góly se postarali v 6. minutě Nik Antropov a v 30. minutě Vjačeslav Kozlov, Thrashers tak ukončili sérii tří porážek.

Svůj první gól vstřelil útočník Patrik Eliáš, jenž vynechal začátek sezony kvůli rehabilitaci po dvou letních operacích kyčle a třísel.

Lídr New Jersey přispěl k výhře Devils nad Ottawou 3:1, když v 39. minutě dostal svůj tým do vedení 2:1 a připsal si tak vítěznou branku. Pojistku v podobě třetího gólu přidal až v poslední minutě zápasu trefou do prázdné branky Jamie Langenbrunner.

Čtvrté vítězství v řadě vybojovali hokejisté Bostonu, kteří zvítězili v Minnesotě 2:1 po samostatných nájezdech.

Rozhodující penaltu proměnil ve čtvrté sérii závěrečného rozstřelu český útočník David Krejčí.

Výsledky NHL:

New Jersey - Ottawa 3:1, NY Islanders - Philadelphia 1:2, Tampa Bay - Toronto 3:4, Washington - Buffalo 2:0, Detroit - Atlanta 0:2, Pittsburgh - Montreal 3:1, Florida - NY Rangers 1:2 po sam. n., Minnesota - Boston 1:2 po sam. n., Dallas - St. Louis 3:4 po sam. n., Colorado - Nashville 3:4 v prodl., Calgary - Phoenix 2:1, Edmonton - Los Angeles 1:3, San Jose - Chicago 2:7, Anaheim - Carolina 3:2.