CSKA se rozhodlo oslovit Vjačeslava Fetisova, který je prezidentem klubu, v okamžiku, kdy tým kosí zranění. A někdejší kapitán reprezentace SSSR podle online verze deníku Pravda nabídku přijal. "Už jsme odeslali vedení ligy potřebné papíry, čekáme jen na vyřízení" cituje Pravda mluvčího klubu.

Vjačeslav Fetisov oslavil letos v dubnu 51. narozeny, ale stále je prý ve skvělé kondici. Člen legendární pětky Fetisov, Kasatonov - Makarov, Larionov, Krutov po pádu železné opony hrál v NHL za celky New Jersey Devils a Detroit Red Wings. Kariéru ukončil v roce 1998, ve čtyřiceti letech. A už zítra by se měl představit utkání v KHL proti Petrohradu.

Zatím není jasné, zda se comeback slavného hokejisty bude týkat jen jednoho zápasu. "Myslím že Fetisov je jedním z těch, kteří dokážou pozvednout ducha ostatních hráčů," uvedl kouč moskevského klubu Sergej Němčinov.

Fetisov se podle AP v případě návratu na led stane nejstarším ruským profesionálním hokejistou. V NHL odehrál v jednapadesáti letech celou sezonu za Hartford legendární útočník Gordie Howe a připsal si 15 gólů a 26 asistencí.

Nejstarší ze slavné pětice Fetisov, Kasatonov - Makarov, Larionov, Krutov je jedním z nejlepších a nejúspěšnějších hokejistů historie. V dresu Sovětského svazu získal dvě olympijská zlata, sedm titulů mistra světa, triumfoval na Canada Cupu i juniorském světovém šampionátu. V druhé části své kariéry sbíral úspěchy i v NHL, kde v dresu Detroitu dvakrát zvedl nad hlavu Stanley Cup. Od roku 2001 je členem hokejové Síně slávy.