Šance, že by český tým hrál Kontinentální hokejovou ligu, opět existuje. To, o co se už marně snažili zástupci extraligového týmu Karlových Varů, se snaží uskutečnit v Hradci Králové. Tamní celek sice hraje zatím jen druhou nejvyššší tuzemskou soutěž - první ligu, ale zástupci města jednali o víkendu v Moskvě s představiteli Kontinentální ligy o možném vstupu českého klubu do této soutěže. Další schůzka obou stran by se měla uskutečnit v lednu, kdy ruští funkcionáři a manažeři přicestují na východ Čech na inspekci.

Primátor věří v plný stadion

"Nejvíc je zajímalo, jestli na KHL budou v Hradci chodit lidi. To je pro ně podstatné. Pokud přijede nějaké super mužstvo, myslím, že nebude žádný problém stadion zaplnit," řekl Deníku primátor města Otakar Divíšek, jenž v Moskvě v sobotu jednal s Vladimirem Šalajevem, viceprezidentem Kontinentální ligy.

V Hradci věří, že se jim podaří finančně pokrýt provoz týmu, což by mělo představovat 15 milionů eur (zhruba 394 milionů korun). Na tom by se měl podílet také hlavní partner KHL, společnost Gazprom, a jeden silný tuzemský sponzor. "Naznačili, že mají velkého sponzora v Čechách, další peníze by měly být ze zahraničí," řekl ČTK Divíšek, podle kterého by se po inspekci měla v Hradci Králové uskutečnit oficiální tisková konference.

Do projektu jsou zapojeni také bývalí úspěšní hokejisté Otakar Janecký a David Pospíšil, kteří by měli působit v manažerských funkcích. Pospíšil však zatím o projektu nechtěl mluvit, dokud nebude projekt připraven do finální fáze.

Ruský tisk: Napoleonské plány

O záměru Hradce Králové vstoupit do KHL informovaly ruské sportovní servery a noviny s odvoláním na české zdroje. Deník Sovětskij sport označil úmysly radnice východočeského města za "napoleonské plány". Ruský tisk připomněl, že v minulosti se ve spojitosti s českým týmem v KHL mluvilo o extraligových Karlových Varech. Zástupci západočeského klubu však v březnu projekt zastavili s tím, že se k němu v budoucnosti už vracet nebudou.

Prezident KHL Alexander Medvěděv v sobotním rozhovoru pro ruský list uvedl, že věří, že v budoucnosti by v soutěži mohlo startovat až 30 klubů. Vznikla by tak ještě jedna "evropská" divize. Momentálně KHL hraje 24 týmů. "Nejednáme pouze s Čechy, ale i například i se Švédy. Ale nesmíme nic uspěchat. Je ale pravda, že momentálně to vypadá dobře a v příští sezoně by v KHL mohly startovat nejen týmy Ruska a bývalého Společenství nezávislých států," řekl Medvěděv.

Zároveň ale zdůraznil, že liga nebude působit jako charita a financovat rozpočty nových členů. "Každý klub bude financovaný ze svých zdrojů," řekl Medvěděv jasně.

Generální manažer pardubiíckého klubu Zbyněk Kusý přiznal, že jeho klub také dostal nabídku z KHL, v níž bylo také sedm milionů eur na rozjezd klubu, který by v soutěži hrál. "Ovšem v našich podmínkách nevidím reálně sehnat na takový projekt peníze," dodal.