Jedním ze dvou extraligových hokejistů v olympijské nominaci je vítkovický gólman Jakub Štěpánek. Ten je v týmu společně s dalšími dvě brankáři z NHL: Tomášem Vokounem a Ondřejem Pavelcem. Štěpánka volba trenéra Růžičky příjemně překvapila. "Mám velkou radost. Jsem plný všech možných pocitů, ale radost rozhodně nad všemi převažuje," řekl třiadvacetiletý brasnkář.

Ani se mi o tom nesnilo

Připustil, že to bude muset teprve zvolna vstřebat, za poslední rok se toho totiž v jeho kariéře odehrálo opravdu hodně. "Abych řekl pravdu, tak takový sen jsem ani nikdy neměl. Byl jsem realista, který zná své možnosti. Vždyť před rokem jsem ještě ani nechytal pravidelně v extralize. Že bych tehdy myslel třeba právě na Vancouver? Nejsem blázen," připomněl Štěpánek svůj strmý vzestup.

Poté, co se však objevil v širší nominaci začal doufat. "Tajně jsem doufal a věřil, že by to mohlo vyjít. Ale když jsem to sledoval a trenér začal jmenovat brankáře, tak jsem vůbec nevěřil, že tam budu," přiblížil své úvahy. "Jen doufám, že tam nakonec odcestuju. Přece jen do olympiády schází ještě víc než měsíc a za tu dobu se toho může ještě hodně stát," poznamenal Štěpánek. "Každopádně pokud to vyjde, bude to obrovský zážitek," dodal, ale njak šetřit se extralize nehodlá. "Chci dobře odvést svou práci v klubu, podávat dobré výkony a až teprve potom se rád budu zaobírat olympiádou," vysvětlil.

Je smířen s místem náhradníka. "Já jsem to říkal už před mistrovstvím světa. Jsem naprosto smířený s rolí náhradníka. Je mi jasné, že Tomáš Vokoun bude jednička, a nemám s tím problém. I přesto ale musím být v dobré formě," podotkl.

Související