Kdo chce jít v Praze na říjnové zápasy NHL mezi týmy Bostonu a Phoenixu za necelých tisíc korun, musí si v úterý přivstat. Vstupenek za 999 Kč, které jsou do čtyř sektorů pod střechu arény za brankami, totiž bude málo. Na horní ochoz do rohů pak stojí lístky 1490 korun a na místa nad dlouhýmni stranami kluziště 1990 korun.

Vstupenky se budou prodávat na terminálech Sazky, rezervovat je lze i na sazkaticket.cz. Prodej bude zahájen v úterý v 01.15 a kapacita arény byla pro oba zápasy stanovena na 16 200 lidí. Zápasy se uskuteční 9. a 10. října.

Rangers byli drazí

"Šli jsme relativně o hodně níž. Věříme, že je to dobrá zpráva pro české fanoušky. Chceme celou akci udělat dostupnější," řekl Vladimír Šafařík, ředitel pořádající společnosti Česká sportovní.

Upraveno bylo celkové rozpětí vstupenek. Zatímco před dvěma lety stály lístky na premiéru NHL v Česku 1990 až 7900 korun, tentokrát bylo rozpětí stanoveno na 990 až 3990 korun. Nejdražší VIP balíčky budou stát 7990 korun, minule to bylo o pět tisíc více.

Jedním z hlavních důvodů, proč se pořadatelům podařilo ceny snížit, je fakt, že tentokrát v Praze nehrají Rangers. "A ti byli extrémně drazí. Tentokráte spolupracujeme s NHL, abychom dokázali snížit náklady a aby to nebylo jen pro určitou sortu lidí," řekl Šafařík.

Podle tiskového mluvčího České sportovní Karla Tejkala se rozpočet akce snížil o několik desítek milionů korun. "Před dvěma lety stála přes sto milionů," uvedl Tejkal. Konkrétnější být ale nechtěl.

Snad i příprava s českým celkem

Proti utkáním v roce 2008 však zámořské celky stráví v Praze víc času, oba asi týden. Existuje dokonce možnost, že by tady jeden z nich sehrál i přátelský zápas proti českému týmu. "Jednáme o tom," uvedl Šafařík. Jasněji však bude až v létě. Vedení Bostonu se totiž nyní soustředí na play-off, Phoenix už z bojů o Stanleyův pohár vypadl.

Souboj Bostonu a Phoenixu může být pro české diváky velmi zajímavý díky početné skupině českých hokejistů. Dres "Medvědů" v této sezoně oblékají David Krejčí a Vladimír Sobotka, za "Kojoty" hráli Robert Lang, Martin Hanzal, Petr Průcha, Radim Vrbata a Zbyněk Michálek.

Ne všichni ale mají smlouvy i na příští sezonu, někteří mohou být v létě vyměněni do jiných klubů. "Dobře si uvědomujeme, že to riziko tu je. Na druhou stranu mohou být změny i do plusu," řekl Šafařík.