Úvodní zápasy nové sezony NHL se blíží. Za týden se ve vysočanské O2 areně utkají ve dvojzápse Boston Bruins a Phoenix Coyotes. Hokejisté týmu z Massachusetts už jsou v Praze, po přiletu se během nedělního odpoledne ubytovali v hotelu Four Seasons. Na dvou patrech jim patří osmdesát pokojů!

Český útočník David Krejčí si oddechl, že Bruins už jsou konečně v Praze. "Hodně se o tom bavili v létě i na konci sezony. Mám z toho dobrej pocit, uvidíme, jaký bude počasí a jaký budeme mít tým,“ prohlásil elitní centr Bostonu.

Vyptávali se spoluhráči, jaká Praha je?
Ale jo, ale vyptávali se. Co jsem jim ale řekl, to zůstane mezi námi.

Jaká byla cesta z Belfastu, kde jste odehráli přátelské utkání proti místním Giants?
Trvalo to dvě hodinky, v pohodě. Vyhráli jsme 5:1, i když první třetina byla 0:0. Zvykali jsme si na širší hřiště, inkasovali jsme první gól. Ale pak jsme to otočili, dali jsme tři rychlý góly, pak ještě dva.

Stačili jste se podívat po městě?
Byli jsme tam tři dny, měli jsme dost času se podívat. Doufám, že v Praze to bude podobný.

Berete úvodní dvojzápas sezony jako team building?
Už v Bostonu jsme jeli na pár dní do Vermontu, byli jsme pohromadě. A tady trip do Evropy se k tomu dá tak připočítat

Kolik vašich známých a příbuzných přijede na zápasy s Coyotes?
Hodně, kolem dvaceti lidí. Mají to tři hodiny cesty (Krejčí je ze Šternberka - pozn. autora), takže dorazí.

V úterý hrajete v Libereci, co od toho čekáte?
Musíme to brát, že hrajeme nejlepší ligu na světě. Máme nějakou historii a nechceme nic podcenit, je to poslední příprava před začátkem sezony. Musíme se sehrát a doladit to a připravit se na Phoenix.

Zdeno Chára: Jako vyslanci NHL se necítíme

Obrovitý obránce a kapitán Bostonu Zdeno Chára v Praze působil, v roce 1995 se mihl ve Spartě. Tam mu ale řekli, že není dostatečně perspektivní, a tak Chára odešel za moře, kde se nečekaně prosadil.

Jak se vám zdál zápas v Belfastu?
Trápili jsme se, ale Belfast hrát velmi dobrý hokej. Byli zvyklí na velký led, měli jsme problémy tvořit, dlouho jsme se nemohli trefit.

Dělá vám problémy časový posun?
První den v Belfastu byl hrozně těžký, byli jsme donucení nespat, museli jsme na trénink. Teď už je to vlastně třetí den, je to mnohem lepší, už chodíme spát večer...

Cítí se jako vyslanci NHL?
To ne, není to první rok, co jsou týmy NHL v Evropě. Letos jich je už šest.

Co jste z Prahy poznával po cestě z letiště?
Vůbec nic. Já tady naposledy působil v roce 1995, tehdy to bylo jiné. Neměl jsem auto, jezdil víceméně jen tramvají a metrem.

Související