Chára nepoznal krajana

Kapitán Bostonu Zdeno Chára si v zápase proti Liberci nevšiml, že v týmu soupeře je kromě Andreje Podkonického i další krajan - slovenský obránce Martin Čakajík. "S Andrejem  jsem promluvil. Ale Čakajík...? Ani jsem nevěděl, že je v Liberci. Zjistil jsem to až když jsme si podávali ruce. Je mi to opravdu líto," vyprávěl obrovitý obránce slovenským novinářům po zápase.

Kdo se těšil na vyrovnaný souboj mezi top týmem extraligy a top týmem NHL, musel být zklamán. Souboj Liberce s Bostonem, který Severočeši odnesli debaklem 1:7, ukázal nebetyčný rozdíl mezi kvalitou obou soutěží. „Třetinu a půl jsme s nimi drželi krok. Pak nám asi trošku odešly fyzické síly. Byli lepší a dokázali to sedmi góly. Ale to jsme věděli, že Boston nebude outsider,“ řekl kapitán Liberce Petr Nedvěd.

On sám stál u jediné gólové akce domácích. V úniku dva na jednoho připravil branku pro Andreje Podkonického. „To byla pěkná akce, jsme za ní rádi,“ usmál se Nedvěd, který v NHL odehrál 15 sezon. „Za ta dlouhá léta, co jsem tam byl, se hokej sezona od sezony zrychloval. Kluci jsou na tom fyzicky pořád líp,“ podotkl Nedvěd.

Liberec ale zaostával skoro ve všem. „Myslím, že výsledek byl trochu krutější, než ten vývoj. Za stavu 1:2 při té přesilovce tam někdo dorážel, kdyby nám to tam spadlo, bylo by to 2:2 a kdo ví, jak by se to potom vyvíjelo. Ale ta třetí třetina už nám opravdu nevyšla,“ řekl Nedvěd.

S tím souhlasil i kapitán Bruins Zdeno Chára. „Nebylo to až takové hladké, i když to skóre ukazuje. Liberec měl šance, dal gól. Bylo vidět, že si umíme lépe poradit s pukem v útočném pásmu. Hlavně v rozích a okolo mantinelů.“
Všechny hráče Bostonu podle Chárových slov nadchlo liberecké publikum. „Atmosféra byla dobrá, diváci by byli určitě ještě živější, kdyby dal Liberec více gólů. Bylo krásné, že nám zatleskali,“ prohlásil Chára, který se asisntecí podílel na prvním gólu Bostonu.

Liberec především na konci zápasu působil, že neví, co s šikovnými hráči Bruins dělat. Podle Nedvěda si ale Bílí Tygři dlouho věřili, že můžou vyhrát. „Samozřejmě, do každého zápasu potřebujeme jít s pozitivními myšlenkami, protože jinak to nemá cenu. Jít do toho, že prohrajeme, to není dobrý. Minimálně půlku zápasu jsme byli důstojným soupeřem,“ uvedl Nedvěd.

Hned ve středu čeká liberecké fanoušky docela skok. Místo Bostonu budou Bílí Tygři hostit v Tisport Areně Kladno, zoufale poslední celek extraligy. „Tomu se nemůžeme poddat, bude to pro nás důležitý zápas. Potřebujeme už zítra bodovat. Skok to bude, ale každý zápas je jiný a s Kladnem musíme vyhrát,“ dodal Nedvěd.

Související