Obránce Tomáš Kaberle byl vyhlášen druhou hvězdou utkání New York Islanders - Toronto - 3:5, v němž přispěl k výhře gólem a asistencí.

Trojková záležitost

Jeho branka byla ve znamení trojek - dal na 3:2 a byla to jeho třetí trefa v sezoně. Kaberle skóroval po rychlém protiútoku, když dostal přihrávku na modrou čáru, sjel si až ke kruhu pro vhazování a střelou zápěstím překonal Mikku Koskinena v brance Islanders.

Gólman Islanders prožil nečekaný debut v NHL, při zranění Ricka DiPietra měl utkání odchytat náhradník Kevin Poulin, ten si ale při rozbruslení před zápasem poranil koleno a do branky musel dvaadvacetiletý Fin, jehož Islanders před pár dny povolali z farmy v Bridgeportu a inkasoval hned ve druhé minutě, v sedmé podruhé.

"Je mi jasné, že byl trochu nervózní, ale postupem času se do toho dostal," řekl asistent trenéra Ostrovanů Jack Capuano o mladém gólmanovi, jenž kvůli operaci kyčle vynechal většinu minulé sezony.

"Je mi ho líto. Nečekal, že bude chytat, pak musel do branky a z prvních dvou střel dostal dva góly, i když to byly povedené střely a on za ně nemohl," litoval Koskinena jeho protějšek James Reimer, rovněž nováček v NHL, jenž odchytal teprve desáté utkání.

Toronto si tak připsalo čtvrté vítězství z posledních pěti zápasů a stále živí naději na play-off. V tabulce Východní konference ztrácejí z dvanáctého místa na osmou Carolinu osm bodů.

Gól Tomáše Kaberleho

Pittsburgh bez opor

Gól a asistenci zaznamenal v úterý také český útočník Jakub Voráček z Columbusu, který zvítězil 4:1 na ledě Pittsburghu. Vítězům pomohla i rostoucí marodka Penguins, kteří přišli o tři své nejlepší střelce, protože k Sidneymu Crosbymu s Jevgenijem Malkinem přibyl na marodku Chris Kunitz a v sestavě tak nezbyl jediný hráč, který dal v sezoně přes 10 gólů.

V brance Blue Jackets navíc zářil Steve Mason, který zneškodnil 32 z 33 střel. "Bez Malkina s Crosbym je Pittsburgh poloviční, ale se zraněními se musí vypořádat všechny týmy v lize," konstatoval Mason.

Prohlédněte si Voráčkův gól

Další těsnou porážku musel spolknout český gólman Tomáš Vokoun. V St. Louis sice opět podal heroický výkon, Florida ale nakonec prohrála 1:2 - o gól koneckonců prohrála jedenáct z posledních dvaceti.

Rozhodující branka padla poté, co se hosté dostali do přečíslení tři na jednoho, Vladimír Sobotka předložil puk D'Agostinimu a ten přesnou střelou švihem pod břevno nedal Vokounovi šanci. "Těžko si můžeme myslet, že dáme jeden gól a vyhrajeme," konstatoval český gólman, jenž si připsal 26 zákroků. "Musíme už prostě najít způsob, jak tyto těsné zápasy vyhrávat."

Neuwirth, oceněný ale nespokojený

Podobný večer prožil další český brankář Michal Neuvirth z Washingtonu. V zápase se San Jose držel až do 52. minuty čisté konto, pak však během dvou minut dvakrát kapituloval a Capitals podlehli 0:2.

Neuvirth, zlikvidoval 34 střel a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, po zápase však nebyl spokojený. "Při prvním gólu měl soupeř trochu štěstí. Tu střelu jsem celkem dobře viděl, ale nějak mě prostě překvapila. Příště musím takový puk chytit," uvedl Neuvirth.

Zastání nenašel ani u kouče Bruce Boudreaua. "Z konečného pohledu chytal dobře 51 minut. Ale když chcete být nejlepším gólmanem v lize, musíte takovou střelu za nerozhodného stavu mít. Myslím, že ani jeden gól nebyl z těch, které by se nedaly chytat. Na druhou stranu je pravda, že nás Michal předtím několikrát ohromně podržel," řekl Boudreau.

New Jersey - Carolina 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 32. a 63. Tedenby, 58. Palmieri - 30. a 49. Skinner. Střely na branku: 34:22. Diváci: 12.126.

NY Islanders - Toronto 3:5 (1:2, 1:0, 1:3)
Branky: 11. Moulson, 36. Grabner (Martínek), 59. Schremp - 2. Armstrong (T. Kaberle), 7. Rosehill, 43. T. Kaberle, 49. Kulemin, 55. Sjöström. Střely na branku: 34:26. Diváci: 7.249.

Florida - St. Louis 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Wideman (Frolík) - 40. Backes, 57. D'Agostini (Sobotka). Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 59 minut, z 28 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,9 procenta. Střely na branku: 31:28. Diváci: 12.228.

Washington - San Jose 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 52. Couture, 55. Boyle. Michal Neuvirth odchytal za Washington 58 minut, z 36 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,4 procenta. Střely na branku: 25:36. Diváci: 18.398.

Tampa Bay - Buffalo 4:7 (1:1, 2:1, 1:5)
Branky: 7. a 32. Bergenheim, 25. a 57. Lecavalier - 17., 52. a 54. Stafford, 39. a 52. Vanek, 45. Leopold, 51. Connolly. Střely na branku: 34:28. Diváci: 14.444.

Pittsburgh - Columbus 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 48. Kennedy - 7. Nash (Voráček), 29. Pahlsson (Hejda), 38. Voráček, 54. Vermette. Střely na branku: 33:25. Diváci: 18.147