Překvapivý vývoj nabrala semifinálová série hokejového play off mezi Slavii a Třincem. Slavia dnes totiž vyhrála i druhý domácí zápas, tentokráte 4:0 a při vedení 3:1 na zápasy stojí jednu výhru od finále. Té může docílit už v pátém zápase v pondělí v Třinci.

Přitom Třinec byl považován díky vítězství v základní části a kvalitě svého kádru za favorita na celkový triumf, pokud chce však nyní pomýšlet na finále, nemůže už si dovolit zaváhat. Naproti tomu Slavia musela postupovat už z předkola.

Před rekordní návštěvou letošního play off 13.052 diváků skŕoval jako první v závěru první třetiny Poletín, který takřka z nulového úhlu zaskočil střelou na bližší tyč Vojtka.V polovině zápasu zvyšoval na 2:0 Vondrka v přesilové hře.

Třinečtí dostali konečně puk za Kopřivova záda v 50. minutě, ale až ve chvíli, kdy byla lehce posunuta branka, gól proto nebyl po dlouhé konzultaci sudího Hradila s videorozhodčím uznán.

Třinec dál tlačil, ale když v polovině 56. minuty Svoboda propálil parádní ranou Vojtka, bylo jasné, že favorit odjede z české metropole s prázdnou. Pouhých 14 vteřin před závěrem ještě přidal čtvrtý gól Endál.

Semifinále play off hokejové extraligy - 4. zápas:
HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 19. Poletín (Jaškin), 30. Vondrka (T. Svoboda), 56. T. Svoboda (Kolařík), 60. Endál (Třetina, Krenželok). Rozhodčí: Minář, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 13.052. Stav série: 3:1.
Sestavy:
Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Kolařík, Vašíček, Kuboš, Krejčík, Roth - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - Pospíšil, Endál, Vondrka - Krenželok, Sklenář, T. Svoboda - Jaškin, Třetina, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Třinec: Vojtek - Hrabal, Zíb, Krajíček, Seman, Lojek, Richter, od 21. navíc Hudec - Varaďa, Bonk, M. Růžička - Orsava, Kohn, D. Květoň - McGregor, Peterek, Polák - Hrňa, Polanský, Adamský. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.